عصر بازاربرنج

بازار سکه و طلا در هفته‌ای که گذشت

عصر اعتبار- نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر گفت: در این هفته قیمت‌هایی که برای سکه و طلا رقم خورد سابقه نداشت و یک رکورد قیمتی جدیدی ثبت شد.

بازار سکه و طلا در هفته‌ای که گذشت
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از میزان، محمد کشتی آرای اظهار کرد: در هفته‌ای که گذشت از ابتدای هفته با افزایش قیمت ارز و رشد اندک اونس جهانی در طول هفته شاهد رشد شدید قیمت سکه و طلا بودیم.

  نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر افزود: در این هفته قیمت‌هایی که برای سکه و طلا رقم خورد سابقه نداشت و یک رکورد قیمتی جدیدی ثبت شد.

  وی گفت: با افزایش قیمت ارز، تقاضا نیز در بازار با رشد همراه بود و خریداران سکه امامی نیز افزایش یافت و این موضوع موجب شد حباب سکه به 600 هزار تومان افزایش یابد.

  نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تاکید کرد: علی رغم افزایش تقاضا برای خرید سکه امامی اما شاهد افزایش تقاضا برای خرید سایر قطعات سکه و مصنوعات طلا نبودیم.

  کشتی آرای با بیان اینکه در ابتدای هفته قیمت اونس جهانی 1772 دلار بود، خاطرنشان کرد: سکه طرح قدیم در ابتدا هفته 8 میلیون و 150 هزار تومان بود که با افزایش 700 هزار تومانی طی یک هفته به 8 میلیون و 850 هزار تومان و سکه طرح جدید نیز با افزایش یک میلیون و 170 هزار تومانی از 8 میلیون و 400 هزار تومان به 9 میلیون و 570 هزار تومان رسید.

  نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر ادامه داد: نیم سکه نیز با افزایش 430 هزار تومانی از 4 میلیون و 320 هزار تومان به 4 میلیون و 750 هزار تومان رسید.

  وی گفت: سکه ربع نیز با افزایش 280 هزار تومانی از 2 میلیون و 420 هزار تومان به 2 میلیون و 700 هزار تومان و سکه گرمی نیز با افزایش 190 هزار تومانی از یک میلیون و 260 هزار تومان به یک میلیون و 450 هزار تومان رسید و هر گرم طلای 18 عیار از 825 هزار و 500 تومان به رقم 893 هزار تومان رسید.

  کشتی آرای درباره اینکه با توجه به افزایش قیمت‌ها خرید و فروش توسط واحد‌های صنفی صورت می‌گیرد یا خیر تصریح کرد: با توجه به شرایط بازار واحد‌های طلافروشی با حاشیه ریسک بیشتری داد وستد می‌کنند.

  نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر درباره پیش بینی بازار گفت: قیمت اونس جهانی قابل پیش بینی نیست و بستگی به وضعیت اقتصاد جهانی دارد و اگر تغییراتی اتفاق بیفتد، قیمت‌ها نیز تغییر خواهد کرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار