عصر بازاربرنج

وضعیت مبهم بازار کار آمریکا؛

۱.۴ میلیون آمریکایی دیگر هفته گذشته درخواست بیمه بیکاری ثبت کردند

عصر اعتبار- طبق آمار جدید وزارت کار آمریکا مشخص شد تعداد افرادی که به تازگی بیکار شده و این هفته درخواست حمایت از بیکاری خود را ثبت کرده‌اند فراتر از انتظار بوده است.

۱.۴ میلیون آمریکایی دیگر هفته گذشته درخواست بیمه بیکاری ثبت کردند
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر، طبق آمار جدید وزارت کار آمریکا مشخص شد تعداد افرادی که به تازگی بیکار شده و این هفته درخواست حمایت از بیکاری خود را ثبت کرده‌اند فراتر از انتظار بوده و به 1.427 میلیون نفر رسیده است.

  این در حالی است که اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی داوجونز پیش‌بینی کرده بودند که این هفته (هفته منتهی به 27 ژوئن) 1.38 میلیون نفر بیکار شده و درخواست حمایت از بیکاری به ثبت برسانند.

  وزارت کار آمریکا همچنین آمار ماهانه خود را منتشر کرد که نشان داد در ماه ژوئن 4.8 میلیون فرصت شغلی جدید ایجاد شده در حالی که اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی داوجونز پیش‌بینی کرده بودند 2.9 میلیون شغل جدید ایجاد خواهد شد.

  به این ترتیب نرخ بیکاری آمریکا در این ماه به 11.1 درصد کاهش یافت، در حالی که پیش‌بینی شده بود در 12.4 درصد باقی بماند.

  رودریگو کارتیل، استراتژیست ارشد بانک ملی استرالیا، می‌گوید: در حالی گزارش اشتغال ماه ژوئن آمریکا نشان می‌دهد وضعیت بازار کار این کشور در حال بهبود است، اما گزارش افزایش شدید بیکاری در هفته انتهایی این ماه که با رشد مجدد شیوع ویروس کرونا همراه است آینده‌ای همچنان مبهم را به تصویر کشیده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی