عصر بازاربرنج

صفایی دلونی با تاکید بر تقویت پول ملی؛

تداوم ارز چند نرخی سلطان‌ساز است

عصر اعتبار- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اعتقاد به اینکه ارز چند نرخی در کشور ایجاد رانت می‌کند و سلطان‌ساز در حوزه اقتصاد است، گفت: باید به سمت یکسان‌سازی نرخ ارز رفت تا سیاست‌های ارزی کشور تقویت شوند.

تداوم ارز چند نرخی سلطان‌ساز است
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از خبرگزاری خانه ملت، محمد صفایی دلونی با انتقاد به عدم ثبات نرخ ارز در کشور، گفت: دستگاه‌هایی که باید در حوزه صادرات فعال باشند یک تعلل جدی دارند.اقتصاد کشور باید متحول شود.

  نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چالش‌هایی در وزارتخانه‌های صنعت، معدن، تجارت، اقتصاد و امور دارایی و امور خارجه و همچنین در بانک مرکزی وجود دارد که به این منظور مجلس قصد ارائه تکالیفی به  این دستگاه ها دارد تا منجر به ثبات بیشتری در بازار شود.

  وی بیان کرد: ارز چند نرخی در کشور ایجاد رانت می‌کند و سلطان‌ساز است، به همین دلیل باید به سمت یکسان‌سازی نرخ ارز رفت تا سیاست‌های ارزی کشور تقویت شود.

  صفایی دلونی با بیان اینکه منابع ارزی خارج از کشور نیز بسیار قابل توجه است، اضافه کرد: باید این منابع را به زودی طی یک برنامه‌ریزی و سیاستگذاری مدون و مشخصی به کشور بازگرداند، درواقع وصول مطالبات ارزی از کشورهای منطقه یکی دیگر از راهکارهای بهبود شرایط بازار ارز است، وزارت امور خارجه می‌تواند با به کارگیری ظرفیت رایزن‌های بازرگانی موجب گسترش صادارت غیرنفتی و تقویت دپیلماسی اقتصادی کشور شود.

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی معتقد است توسعه بازارهای صادراتی، کنترل سوداگری در بازار ارز، ارائه تسهیلات به صادرکنندگان با هدف وارد کردن سرمایه خود به بازار و...  ازجمله اقداماتی است که بانک مرکزی و دولت باید در دستور کار خود قرار دهند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۲ ماه پیش
    آرشیو