عصر بازاربرنج

افزایش نرخ بیکاری کشورهای آلمانی زبان

عصر اعتبار- نرخ بیکاری هم در آلمان و هم در اتریش افزایش یافت.

افزایش نرخ بیکاری کشورهای آلمانی زبان
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، تا پایان ماه می متوسط نرخ بیکاری در بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا به 3.9 درصد رسید که در مقایسه با ماه 0.4 درصد افزایش یافته است تا بدین ترتیب بالاترین نرخ بیکاری آلمان از مارس 2017 تاکنون به ثبت برسد.

  طی این مدت شمار افراد فاقد شغل آلمانی با سه درصد افزایش نسبت به ماه قبل یک دو میلیون و 730 هزار نفر رسیده و جمعیت شاغلان نیز در آلمان در ماه می با 0.1 درصد کاهش نسبت به ماه قبل به 42 میلیون و 590 هزار نفر رسیده است. در مقایسه با می سال 2019، شمار بیکاران آلمانی 1.1 درصد بیشتر و شمار افراد شاغل1.3 درصد کمتر شده است.

  نرخ بیکاری جوانان که بیانگر بیکاری جمعیت زیر 25 سال است نیز با 69 هزار نفر افزایش نسبت به ماه قبل به دو میلیون و 943 درصد رسیده است. از زمان اتحاد آلمان شرقی و غربی نرخ بیکاری در این کشور عموماً کاهشی بوده است. نخستین آمار بازار کار پس از اتحاد دو آلمان در سال 1990 منتشر و نرخ بیکاری این کشور 4.9 درصد اعلام شد.

  لازم به ذکر است که  متوسط نرخ بیکاری در آلمان طی بازه زمانی 1949 تا 2019معادل 5.54 درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به آوریل 1950با 11.5 درصد و کمترین رقم ثبت شده نیز مربوط به مارس 1996 با 0.4 درصد بوده است.
  از طرف دیگر نرخ بیکاری در دیگر کشور آلمانی زبان یعنی اتریش نیز به یکی از بالاترین سطوح چند سال اخیر خود رسیده است؛ به گونه ای که نرخ بیکاری در ماه ژوئن با 3.6 درصد افزایش نسبت به ماه قبل به 10.1  درصد رسید. این نرخ، بیشترین نرخ بیکاری ثبت شده اتریشدر قرن بیست و یکم محسوب می شود.

  طی این مدت شمار افراد فاقد شغل در سن کار به 414 و 766 نفر رسیده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۲ ماه پیش
    آرشیو