عصر بازاربرنج

بزرگترین بانک های کانادایی فیس بوک را بایکوت کردند

عصر اعتبار- بزرگترین بانک های کانادا و همچنین فدراسیون اتحادیه های اعتباری این کشور به کمپین بایکوت تبلیغات در فیس بوک پیوسته اند.

بزرگترین بانک های کانادایی فیس بوک را بایکوت کردند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، بزرگترین بانک‌های کانادا اعلام کرده اند به کمپین بایکوت تبلیغات در فیس بوک پیوسته اند. این کمپین توسط گروه‌های حمایت از حقوق مدنی در آمریکا با هدف فشار بر فیس بوک آغاز شده تا این پلتفرم را مجبور به اتخاذ اقداماتی جهت مقابله با نفرت پراکنی کند.

  رویال بانک کانادا، بانک تورنتو دومینیون، بانک نووا اسکوشیا، بانک مونترال و بانک ملی کانادا همگی اعلام کرده اند در ماه جولای تبلیغ در فیس بوک را متوقف می‌کنند.

  گروه دژاردین(Desjardins )، بزرگترین فدراسیون اتحادیه‌های اعتباری در کانادا نیز در وب سایت خود اعلام کرده تبلیغات در فیس بوک و اینستاگرام را در ماه جولای متوقف می‌کند.

  در واکنش به کمپین «نفرت برای سودآوری را متوقف کنید»، بیش از 400 برند تبلیغات خود در فیس بوک را متوقف کرده اند. این کمپین پس از مرگ مرد جوان سیاهپوستی به نام جورج فلوید به دلیل خشونت پلیس آغاز شد.

  گروه‌های حمایت از حقوق مدنی معتقدند فیس بوک و شبکه‌های اجتماعی برای مقابله با نفرت پراکنی و اخبار جعلی اقدامات کافی انجام نمی‌دهند. درهمین راستا کمپین مذکور تلاشی برای آن است که فیس بوک را وادار کند اقدامات تاثیرگذارتری در این زمینه اتخاذ کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو