عصر بازاربرنج

کسر اقساط وام یک میلیونی کرونا از این ماه از یارانه نقدی خانوار

عصر اعتبار- اقساط وام یک میلیون تومانی کرونا همزمان با واریز یارانه نقدی این ماه(تیر)، از سرجمع یارانه نقدی خانوارهای یارانه بگیر کسر خواهد شد.

کسر اقساط وام یک میلیونی کرونا از این ماه از یارانه نقدی خانوار
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، پس از شیوع ویروس کرونا که آسیب‌های جدی به اقتصاد کشور وارد کرد و موجب شد بسیاری از مشاغل و کسب و کارها یا تعطیل شوند و یا اینکه با کاهش فعالیت، مجبور به تعدیل نیرو شوند، دولت تصمیم گرفت در کنار حمایت از بنگاه‌ها و افراد بیکار شده، وام یک میلیون تومانی به حساب تمامی 23 میلیون خانوار یارانه بگیر واریز کند.

  در این راستا، اعلام شد افراد متقاضی با ارسال شماره ملی سرپرست خانوار به سرشماره 6369، درخواست خود را برای دریافت وام مذکور ثبت کنند تا از این طریق، وام به حسابشان واریز شود.

  پس از چند بار تمدید مهلت ارسال شماره ملی و واریز وام طی روزهای مختلف به حساب افراد، در نهایت تا 18 اردیبهشت 99 درصد خانوارهای متقاضی وام خود را دریافت کردند؛ همچنین براساس اعلام 22 خردادماه دولت، در مجموع 21 میلیون و 51 هزار و 393 خانوار معادل 87 درصد از کل خانوارهای یارانه‌بگیر تسهیلات مذکور را دریافت کردند و پرونده این تسهیلات به صورت رسمی بسته شد. البته تعدادی از خانوارهای متقاضی بدلیل اشکال در ارسال کدملی به سرشماره 6369 از دریافت این وام بازماندند.

  آغاز کسر اقساط از یارانه تیر

  با تصمیم دولت در مجموع 23 هزار میلیارد تومان وام به حساب یارانه بگیران نقدی واریز و مقرر شد اقساط تسهیلات یک میلیون تومانی از یارانه افراد کسر شود.

  حسین میرزایی سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی کرونا در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد زمان کسر اقساط وام کرونا، اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، از یارانه این ماه (تیر)، اقساط تسهیلات یک میلیون تومانی از حساب یارانه بگیران مشمول کسر خواهد شد.

  وی افزود: مقرر شده هر ماه مبلغ 35 هزار و 100 تومان از سرجمع یارانه هر خانوار کسر شود و مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات نیز 30 ماه در نظر گرفته شده است. البته برای جزئیات بیشتر در مورد کسر اقساط باید بانک‌ها پاسخگو باشند.

  بر این اساس، اگر طبق گفته میرزایی اقساط وام از یارانه این ماه کسر شود، یعنی بیستم تیر ماه که زمان واریز یارانه 45500 تومانی است، برای خانوارهای تک نفره مبلغ 10 هزار و 400 تومان، برای خانوارهای دو نفره مبلغ 55 هزار و 900 تومان، برای خانوارهای 3 نفره مبلغ 101 هزار و 400 تومان، برای خانوارهای 4 نفره مبلغ 146 هزار و 900 تومان و برای خانوارهای 5 نفره مبلغ 192 هزار و 400 تومان یارانه واریز خواهد شد.

  ارسال مجدد پیامک به 910 هزار خانوار

  در ادامه سیاست‌های واریز وام کرونایی، روز هفتم تیرماه پیامکی به برخی از سرپرستان خانوار ارسال شد به این مضمون که اگر این افراد خواستار دریافت تسهیلات تکمیلی هستند تا 5 روز آینده یعنی 12 تیر ماه، درخواست خود را به شماره 6369 ارسال کنند.

  با توجه به ابهاماتی که وجود داشت، ارسال این پیامک، موجب شد برخی از افراد و رسانه‌ها به اشتباه فکر کنند که دولت می‌خواهد مرحله دوم تسهیلات یک میلیونی کرونایی را آغاز کند.

  اما وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تکذیب این موضوع در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که برای 910 هزار خانوار متقاضی دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی که در زمان ثبت نام (اردیبهشت ماه) برای دریافت این تسهیلات به هر شکل کدملی خود را بصورت اشتباه به سامانه پیامکی 6369 فرستاده اند این پیامک را ارسال کرده است و سرپرستان خانوار دریافت کننده پیامک این وزارتخانه، حداکثر تا 5 روز از زمان دریافت پیامک مطابق با دستوری که در آن آورده شده نسبت به ارسال درخواست خود اقدام کنند.

  میرزایی نیز در تکمیل این اطلاعیه به خبرنگار مهر گفته بود: برای کسانی که پیامک ارسال شده، حداکثر 5 روز از زمان دریافت پیامک، مهلت تعیین شده است که کد ملی خود را با سیم کارتی که به نام سرپرست خانوار است، به سرشماره 6369 پیامک کنند.

  وی افزود: برای خانوارهای پنج نفره و بیشتر که پیش از این تسهیلات یک میلیون تومانی را دریافت کرده بودند نیز پیامک ارسال کردیم تا به این خانوارها یک میلیون تومان مازاد بر تسهیلات قبلی، پرداخت شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو