عصر بازاربرنج

شریعتمداری اعلام کرد؛

افزایش سقف تسهیلات قرض‌الحسنه بازنشستگان به ۵ میلیون تومان

عصر اعتبار- وزیر تعاون، کار و رفاه با بیان اینکه پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به بازنشستگان یازده برابر شد، گفت: سقف تسهیلات قرض‌الحسنه برای هر بازنشسته از دو به ۵ میلیون تومان افزایش یافته است.

افزایش سقف تسهیلات قرض‌الحسنه بازنشستگان به ۵ میلیون تومان
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمد شریعتمداری اظهار داشت: تسهیلاتی که به بازنشستگان از سوی این وزارتخانه، سازمان تامین اجتماعی و بانک رفاه ارائه شده، افزایش قابل توجهی داشته و یازده برابر شده است.

  این مقام مسئول اعلام کرد: اعتبار قرض الحسنه بانک رفاه کارگران از 200 میلیارد تومان به 2هزار و 230 میلیارد تومان با نرخ 4 درصد یعنی حدود یازده برابر و معادل اعتبار 15 سال گذشته بانک رسیده است.

  وی افزود: بازنشستگان اگر نتوانند عزتمندانه زندگی کنند، شاغلان نیز در نهایت نسبت به آینده خود ناامید خواهند شد. تلاش ما در وزارتخانه همواره بر این بوده که مسیر بهبود شرایط زندگی را برای این عزیزان هموار کنیم.

  وزیر کار با بیان اینکه سقف تسهیلات قرض‌الحسنه هر بازنشسته از دو میلیون به 5 میلیون تومان افزایش یافته، تصریح کرد: تلاش شده تا با تسهیل شرایط دریافت وام، بروکراسی اداری برای بازنشستگان عزیز به حداقل برسد. شریعتمداری خاطرنشان کرد: حذف ضامن از پرداخت تسهیلات بازنشستگان، برای رفاه حال این عزیزان نیز اقدام مهم دیگری بود که انجام شد.

  وزیر کار ادامه داد: راه اندازی باشگاه مشتریان سازمان تامین اجتماعی و بانک رفاه با امکان خرید کالا با سود صفر درصد، راه اندازی طرح رفاه کالا با قابلیت خرید 50 میلیون تومان خرید کالا به مدت 36 ماه با نرخ 15 درصد، صدور انواع بیمه نامه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه منزل و ... به صورت اقساطی با نرخ 4 درصد در سال، از دیگر اقداماتی است که برای اولین بار در حوزه بازنشستگان انجام شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو