عصر بازاربرنج

بانک کشاورزی،کشاورزان را صاحب ماشین آلات کشاورزی کرد

عصر اعتبار- رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی گفت: بخش عمده ای از کشاورزان با دریافت تسهیلات از بانک کشاورزی صاحب ماشین آلات کشاورزی شده اند.

بانک کشاورزی،کشاورزان را صاحب ماشین آلات کشاورزی کرد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»، رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه از سال1392تا کنون بیش از 11 هزار میلیارد تومان در مکانیزاسیون بخش کشاورزی سرمایه گذاری شده است گفت:طی این مدت بخش عمده ای از کشاورزان با دریافت تسهیلات از بانک کشاورزی صاحب ماشین آلات کشاورزی شده اند.

  کامبیز عباسی صبح روز شنبه 14تیر ماه در گفت و گو با شبکه خبر درباره پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون به بخش کشاورزی، ضمن اعلام مطلب فوق افزود: به طور میانگین سالانه 1500 میلیارد  تومان تسهیلات در اختیار کشاورزان قرار گرفته است و عمده کشاورزانی که نیازمند خرید ماشین آلات بوده اند تو انسته اند با تسهیلات بانک کشاورزی نسبت به خرید این ماشین آلات اقدام کنند.

  وی با بیان اینکه نرخ تسهیلات پرداختی 15درصد و تسهیلات تکلیفی وتلفیقی با سود 4 درصد برای فن آوری های نوین در حوزه های مختلف بخش کشاورزی است،خاطر نشان کرد:حوزه های دام وطیور،زراعت،آبزی پروی،باغبانی،گلخانه و ... که نیاز به ماشین آلات و تکنولوژی دارند هیچ محدودیتی برای دریافت این تسهیلات ندارند و شعب بانک کشاورزی سراسر کشور نسبت به پرداخت این تسهیلات اقدام خواهند کرد.

  عباسی اضافه کرد:بانک کشاورزی همکاری بسیارخوبی با ما داشته است و در شرایط تحریم های ظالمانه کشورهای غربی،با استفاده از تسهیلات این بانک 95درصد سرمایه گذاری در صنعت داخل کشور اتفاق افتاده است.

  رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه 11هزار میلیارد تومان در بخش مکانیزاسیون کشاورزی جذب و سرمایه گذاری شده است افزود: در نتیجه این سرمایه گذاری بیش از 130هزار دستگاه تراکتور در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.

  وی در ارتباط با مکانیزاسیون برنج افزود:مکانیزاسیون برنج از حدود 12 درصد در ابتدای سال 1392  درحال حاضر به بیش از 75 درصد به صورت مکانیزه رسیده است و شالیکاران با رغبت بیشتر و رعایت مسائل زیست محیطی و دوری از صعوبت در مزارع خود مشغول به فعالیت هستند.

  عباسی با بیان اینکه سالانه به طور میانگین 2هزار تا 2500 میلیارد تومان تسهیلات در کشور نیاز داریم افزود: برای سال 1399 با تأکید وزیر جهاد کشاورزی 2500 میلیارد تومان به تمام استان ها ابلاغ شده است.

  رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به نقش بانک کشاورزی در این زمینه گفت: در این شرایط از بانک  کشاورزی به دلیل سرمایه گذاری  و حمایت از مکانیزاسیون تشکر و قدردانی می کنم.وی افزود: به جرأت می توان گفت با تکیه بر این سرمایه گذاری و صنعت داخلی کشور تمام گندم کشور با استفاده از ماشین آلات داخلی کاشت و برداشت می شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
    آرشیو