عصر بازاربرنج

بانک مرکزی عربستان:

برای پیش‌بینی احیای سریع اقتصاد، خیلی زود است

عصر اعتبار- رییس بانک مرکزی عربستان می‌گوید که «حالا» برای پیش بینی اینکه احیای اقتصادی بزرگ ترین صادرکننده نفت جهان، به سرعت انجام می‌شود یا خیر، خیلی زود است.

برای پیش‌بینی احیای سریع اقتصاد، خیلی زود است
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، «احمد الخُلیفی» در گفت‌وگو با بلومبرگ گفت که مقامات سعودی به مقاومت اقتصاد عربستان ایمان دارند و این در حالی است که داده‌های مرتبط با هزینه مصرف کنندگان پس از بازگشایی اقتصاد در اواخر ماه مه، شاهد جهش بوده است اما با توجه به احتمال وقوع موج دوم همه‌گیری و یا پسرفت در رشد اقتصادی جهان، همچنان ریسک‌های نزولی مرتبط با رشد اقتصادی محسوس است.

  وی در ادامه گفت: روزنه امید در انتها راه معلوم است اما همچنان هوشیار می‌مانیم.

  پادشاهی متکی بر نفت آل‌سعود در سال جاری از دو ناحیه متحمل بحران شد؛ آشفتگی در بازار نفت خام و پاندمی جهانی؛ بحران هایی که دولت ریاض را مجبور به اعمال و اتخاذ تدابیر ریاضتی همچون طرح افزایش مالیات بر ارزش افزوده از اول جولای، کرد.

  صندوق بین المللی پول پیش بینی می‌کند که رشد اقتصادی عربستان در سال جاری بالاترین میزان افت رشد اقتصادی را در چند دهه اخیر با کاهش 6.8 درصدی تجربه خواهد کرد و سپس در سال 2021 با رشد 3.1 درصدی احیا می‌شود.

  الخلیفی همچنین اضافه کرد که «وی با وجود کاهش رشد اقتصادی در سه ماهه نخست سال و احتمال بروز آثار وخیم‌تر در سه ماهه دوم به دلیل تعطیلی ناشی از قرنطینه، همچنان نسبت به صندوق بین المللی پول خوش‌بین‌تر است.»

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو