عصر بازاربرنج

بانک مرکزی نیجریه نرخ رسمی ارز خود را ۵.۵ درصد کاهش داد

عصر اعتبار- بانک مرکزی نیجریه ارزش نرخ رسمی ارز خود را ۵.۵ درصد کاهش داد و آن را از ۳۶۰ نایرا به ازای هر دلار به ۳۸۱ نایرا رساند.

بانک مرکزی نیجریه نرخ رسمی ارز خود را ۵.۵ درصد کاهش داد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، این موضوع براساس داده‌های تارنمای FMDQ OTC Securities Exchange که یک پلتفرم مستقر در لاگوس بوده و داد و ستد ارزهای خارجی را رصد می‌کند، تایید شده است.

  بانک مرکزی نیجریه در این خصوص بیانیه‌ای منتشر نکرده و تماس‌ها با سخنگوی این نهاد نیز بی پاسخ مانده است.

  کاهش ارزش ارز نیجربه پس از آن رخ داده است که «گادوین امِفیله» رییس بانک مرکزی این کشور ماه گذشته اعلام کرد که این نهاد قصد دارد تا به منظور بهبود شفافیت سیستم مدیریت ارز داخلی، نرخ‌های ارز متعدد را متحد کند.

  بانک مرکزی نیجربه علاوه بر این، در ماه مارس نیز ارزش ارز این کشور را کاهش داده و نرخ رسمی نوسان نایرا برابر دلار را از 307 به 360 نایرا رسانده بود.

  با این حال، امفیله در آن برهه گفت که این اقدام «تنطیم نرخ بوده و کاهش ارزش ارز نیست.»؛ در تارنمای بانک مرکزی نیجریه نرخ اعلام شده همچنان 360 نایرا به ازای هر دلار است اما تاریخ بروزرسانی این تارنما به سوم جولای مربوط می‌شود.

  سرمایه گذاران و صندوق بین المللی پول از مدت‌ها پیش از نیجریه خواسته بودند تا نرخ‌های متعدد ارز را تلفیق کنند زیرا فقدان نرخ واحد باعث سردرگمی شده و مانع سرمایه‌گذاری خارجی می شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو