عصر بازاربرنج

وعده بانک مرکزی برای تامین اعتبار به موقع طرح اقدام ملی مسکن

عصر اعتبار- نایب رییس کمیسیون عمران مجلس از اعلام آمادگی قائم مقام بانک مرکزی برای تامین به موقع اعتبارات طرح اقدام ملی مسکن خبر داد.

وعده بانک مرکزی برای تامین اعتبار به موقع طرح اقدام ملی مسکن
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از هیبنا، کمال علیپور خنکداری با اشاره به نشست اخیر کمیسیون عمران مجلس با وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در اولین دعوت کمیسیون عمران مجلس یازدهم از وزیر راه و شهرسازی عملکرد یکساله این وزارتخانه در حوزه مسکن مورد بررسی قرار گرفت و در خصوص راهکارهای ثبات در بازار بحث و بررسی شد.

  وی با اشاره به مهمترین محور اظهارات وزیر راه و شهرسازی افزود: به گفته وزیر علاوه بر ساخت 400 هزار واحد مسکن در قالب طرح اقدام ملی، پروژه های باقی مانده مسکن مهر نیز به زودی تکمیل می شود.

  نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این نشست قائم مقام بانک مرکزی هم حضور داشت، ادامه داد: یکی از مسائل مطرح شده در این نشست تامین به موقع اعتبارات ساخت 400 هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی بود که از سوی وزیر راه و شهرسازی مطرح شد.

  عضو هیأت رییسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: پس از طرح موضوع تامین به موقع اعتبارات طرح اقدام ملی مسکن، قائم مقام بانک مرکزی هم قول مساعد داد تا اعتبارات ساخت این واحدها با فوریت پرداخت و تامین شود.

  این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: بحث دیگر در کمیسیون عمران موضوع ثبات قیمت در بازار مسکن بود که در این زمینه نیز وزیر راه و شهرسازی از تفاهم نامه با دستگاه های مختلف برای تامین زمین و کمک به ساخت مسکن کارکنان و حقوق بگیران خبر داد.

  وی افزود: طبق اعلام وزیر راه و شهرسازی قرار است 650 هزار واحد مسکونی نیز برای کارکنان و کارمندان دستگاه های اجرایی که توان تامین مسکن را ندارند، ساخته شود و در این زمینه انعقاد تفاهم نامه با دستگاه ها در دستور کار قرار دارد.

  نائب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر این اساس طبق اعلام وزیر راه و شهرسازی برای تامین مسکن کارمندان با وزارتخانه ها و دستگاه های مختلف پیش بینی هایی صورت گرفته به طوریکه در قالب تفاهم نامه هایی طبق برنامه ریزی انجام شده کمک به ساخت و تامین 170 هزار مسکن برای کارکنان فاقد مسکن وزارت آموزش و پرورش، 100 هزار واحد برای کارکنان وزارت جهاد کشاورزی، 100 هزار واحد برای کارکنان فاقد مسکن وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، 100 هزار واحد برای نیروی انتظامی، 100 هزار واحد برای حمایت از اقشار تحت پوشش نهادهای حمایتی در نظر گرفته شده است.

  علیپور خنکداری ادامه داد: البته سلسله نشست های هم اندیشی برای بررسی وضعیت بازار مسکن در دستور کار کمیسیون عمران قرار دارد و جلساتی با حضور مسوولان ذی ربط برگزار خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی