عصر بازاربرنج

هزارواحدغیرمجاز استخراج رمزارز تعطیل شد

عصر اعتبار- سخنگوی برق گفت: در کل کشور معادل ۴۰۰ مگاوات برق، انشعاب به واحدهای مجاز استخراج رمزارز فروخته شد.

هزارواحدغیرمجاز استخراج رمزارز تعطیل شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق درباره نحوه مدیریت مصرف برق واحدهای تولیدکننده ارزرمز گفت: در کل کشور معادل 400 مگاوات برق، انشعاب به واحدهای مجاز استخراج رمزارز فروختیم.

  وی با بیان اینکه دستگاه‌های ماینر 3 تا 4 درصد برق تولیدی در دنیا را مصرف می‌کنند، افزود: این مصرف 3 تا 4 درصد در دنیا معادل حدود 7 تا 8 هزار مگاوات است.

  سهم 300 مگاواتی مصرف برق ماینرها در پیک

  به گفته این مقام مسؤول بررسی‌ها نشان می‌دهد مصرف برق واحدهای تولیدکننده ارزرمز در ایران حدود 250 تا 300 مگاوات است؛ بنابراین این واحدهای نمی‌توانند تأثیر چشمگیری بر افزایش مصرف برق کشور داشته باشند.

  رجبی مشهدی با اشاره به اینکه مراکز غیرمجاز استخراج رمزارزها به طور غیرقانونی از تعرفه برق کشاورزی یا صنعتی برای مصرف خود استفاده می‌کنند، اظهار داشت: با هدف پیشگیری و کاهش فعالیت چنین واحدهایی در راستای احیای حق عمومی، 10 میلیون تومان پاداش برای حق الکشف در نظر گرفتیم و با آنها برخورد قانونی می‌کنیم.

  وی با اعلام اینکه یکهزار واحد غیرمجاز تولید رمزارز در کشور شناسایی و توقیف شد، ادامه داد: خسارات ناشی از فعالیت این واحدها ارزیابی شده و مطابق قانون از آنها دریافت می‌شود.

  اعلام جزئیات طرح تعویض کولرهای گازی

  سخنگوی صنعت برق در پاسخ به اینکه فعالان حوره استخراج رمزارزها درباره مجوز خرید برق از بورس برای این واحدها از محل اجرای طرح‌های صرفه جویی در کشور، معتقدند تناسبی بین هزینه و رقم برق خریداری شده وجود ندارد، توضیح داد: تا وقتی که این طرح اجرایی نشود نمی‌توان درباره آن اظهارنظر قطعی کرد، اما بر اساس مطالعه و بررسی که داشتیم این کار توجیه اقتصادی دارد.

  این مقام مسؤول گفت: مدت زمان بازگشت سرمایه واحدهای تولیدکننده رمزارز 2 سال است، که مدت مناسبی به نظر می‌رسد. در همین راستا مجوز شورای اقتصاد را برای اجرای طرح تعویض کولرهای گازی غیراستاندارد به ویژه در بخش جنوبی کشور دریافت کردیم که جزئیات آن به زودی اعلام می‌شود و واحدهای تولیدکننده رمزارز می‌توانند در این طرح مشارکت کنند. به این ترتیب هم اجرای این طرح سرعت بیشتری می‌یابد و هم این واحدها می‌توانند برق مورد نیاز خود را خریداری کنند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو