عصر بازاربرنج

کسری بودجه دولت آمریکا به ۲.۷ تریلیون دلار رسید

عصر اعتبار- «اداره بودجه کنگره» اعلام کرد که کسری بودجه دولت فدرال آمریکا در ۹ ماهه نخست سال جاری مالی به ۲.۷ تریلیون دلار رسیده است که یک رکورد به شمار می‌آید.

کسری بودجه دولت آمریکا به ۲.۷ تریلیون دلار رسید
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، کسری بودجه دولت فدرال آمریکا فقط در ماه ژوئن 863 میلیارد دلار بود که 107 برابر کسری بودجه هشت میلیارد دلاری در ماه ژوئن سال گذشته است.
  پیش‌بینی می‌شود که کسری بودجه دولت فدرال به 3.8 تریلیون دلار برسد.
  کسری بودجه دولت آمریکا در حالی است که شیوع کرونا به بسیاری از کسب وکارها لطمه زده و دولت فدرال طرح‌های مالی متعددی را برای جلوگیری از تضعیف فزاینده اقتصاد اجرا کرده است.
  شیوع کرونا موجب کاهش 28 درصدی مالیات شرکت‌ها و افراد شده است. یکی دیگر از دلایل کاهش درآمدهای مالیاتی دولت آن است که واشنگتن آخرین مهلت پرداخت مالیات‌ها را از 15 آوریل به 15 ژوئیه موکول کرد.
  کنگره آمریکا برای جلوگیری از رکورد اقتصادی یک بسته کمکی 3 تریلیون دلاری در حوزه بهداشت و امور اضطراری تصویب و اجرا کرد و قرار است بزودی یک بسته دیگر نیز تصویب کند.
  هزینه بسته جدید که توسط مجلس نمایندگان تدوین شده، سه تریلیون دلار برآورد شده است اما سنا قصد دارد این رقم را به یک تریلیون دلار کاهش دهد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی