عصر بازاربرنج

اخذ مالیات از صاحبان خانه‌های خالی در سه ماهه دوم سال

عصر اعتبار- سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران از عملیاتی شدن اخذ مالیات از صاحبان خانه‌های خالی در سه ماهه دوم سال جاری خبر داد.

اخذ مالیات از صاحبان خانه‌های خالی در سه ماهه دوم سال
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، نعمت الله ترکی در تشریح روند اخذ مالیات از خانه‌های خالی با اشاره به اینکه بیش از 20 درصد از خانه‌های خالی کشور یعنی حدود 500 هزار واحد خالی در استان تهران قرار دارند، افزود: متاسفانه به دلیل عدم دسترسی به منابع اطلاعات و برخی چالش‌های قانونی، امکان دریافت مالیات از صاحبان این املاک امکان پذیر نبود. قطعا با اجرایی شدن قانون بودجه و اخذ مالیات از صاحبان خانه‌های خالی اجرای این قانون در سه ماهه دوم سال 1399 عملیاتی خواهد شد.

  سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران در ادامه گفتگو با ایسنا به اشتغال 85 هزار نفر در سال 1398 در استان تهران اشاره کرد و افزود: مشخصات افرادی که در سال گذشته در استان تهران مشغول کار شده‌اند در سامانه‌ای به ثبت رسیده است. در قانون برنامه ششم توسعه ایجاد یک میلیون فرصت شغلی در کل کشور مورد تاکید قرار گرفته، لذا پیش بینی می‌کنیم برای سال جاری 95 هزار فرصت شغلی در استان تهران ایجاد شود.

  وی ادامه داد: برای تحقق فرصت‌های شغلی پیش بینی شده، جلسات و اقداماتی در حوزه مدیریت شهری و شهرداری‌ها به ویژه شهرداری تهران برگزار شده و با توجه به اینکه نیمی از این مبلغ به عنوان مشوق قانونی به شهرداری‌ها باز می‌گردد، انگیزه خوبی برای همکاری شهرداری‌ها برای اجرای این قانون ایجاد شده است. نکته قابل تامل اینکه 30 هزار فرصت شغلی مازاد بر اعداد اعلامی ایجاد شده سال گذشته مربوط به بخش ارتباطات بوده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۲ ماه پیش
    آرشیو