عصر بازاربرنج

بدهی امسال شرکت‌های جهان به رکورد یک تریلیون دلار خواهد رسید

عصر اعتبار- تحقیق جدیدی که روی ۹۰۰ شرکت انجام شد نشان می‌دهد شرکت‌های سراسر جهان در سال ۲۰۲۰ در تلاش برای پوشش هزینه‌های مالی خود در بحران کرونا، تا یک تریلیون دلار وام جدید دریافت خواهند کرد.

بدهی امسال شرکت‌های جهان به رکورد یک تریلیون دلار خواهد رسید
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، تحقیق جدیدی که روی 900 شرکت انجام شد نشان می‌دهد شرکت‌های سراسر جهان در سال 2020 در تلاش برای پوشش هزینه‌های مالی خود در بحران کرونا، تا یک تریلیون دلار وام جدید دریافت خواهند کرد.

  این افزایش بی‌سابقه باعث جهش 12 درصدی بدهی کل شرکت‌های جهان خواهد شد و آن را به 9.3 تریلیون دلار خواهد رساند. این بدهی که سال‌ها روی هم انباشته شده است باعث شده تا برخی از شرکت‌های مقروض به اندازه کشورهایی با سایز متوسط بدهی داشته باشند.

  یک سال قبل از این بدهی شرکت‌ها 8 درصد افزایش داشت که بیشتر آن مربوط به ادغام شرکت‌ها بود. شرکت‌ها در این شرایط برای بازخرید سهام و سوددهی به سهام‌داران رو به دریافت وام آورده بودند. اما بدهی امسال به علتی کاملاً متفاوت افزایش یافته بود. حفظ شرکت‌ها در مقابل بحران کرونا.

  سس مییر، مدیر صندوق سهام جانوس هندرسون، می‌گوید: ویروس کرونا همه چیز را تغییر داده است. تنها در بازه ژانویه تا می، شرکت‌ها 384 میلیارد دلار اوراق قرضه فروخته‌اند.

  بدهی شرکت‌ها در حال حاضر 40 درصد نسبت به بدهی آنها در سال 2014 افزایش یافته است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
    آرشیو