عصر بازاربرنج

درخواست نهادهای بزرگ جهانی؛

جی۲۰ تعلیق بازپرداخت بدهی کشورهای نیازمند را تا ۲۰۲۲ تمدید کند

عصر اعتبار- چند نهاد بین‌المللی از گروه جی۲۰ خواستند تا نه تنها به منظور کمک به کشورهای فقیر بلکه برای کشورهایی با درآمد متوسط، تعلیق بازپرداخت بدهی را تمدید و از این طریق به تعدیل آثار ناشی از پاندمی کمک کنند.

جی۲۰ تعلیق بازپرداخت بدهی کشورهای نیازمند را تا ۲۰۲۲ تمدید کند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، اتاق بازرگانی بین‌المللی (ICC)، کنفدراسیون بین المللی اتحادیه‌های کارگری به همراه گلوبال سیتیزن که گروهی با هدف پایان دادن به فقر تا سال 2030 است، از وزرای دارایی 20 اقتصاد بزرگ جهان که 18 جولای در یک نشست آنلاین شرکت می‌کنند، درخواست کردند تا با برداشتن گام‌های بیشتر، مشارکت وام‌دهندگان خصوصی را که تاکنون حضور کندی داشته‌اند، تقویت کنند.

  این نهادها در نامه‌ای سرگشاده که امروز (دوشنبه) منتشر شد اعلام کردند از آنجا که اقتصاد جهان در آستانه مواجهه با رکودی به مراتب عمیق‌تر از پیش بینی‌های ماه آوریل است، اقدامات بیشتری برای حمایت از اقتصاد جهان نیاز است. جی20 و پاریس کلاب در آوریل از طرح تعلیق بازپرداخت بدهی 73 کشور فقیر را تا پایان سال رونمایی کردند.

  مقامات مالی ارشد جهان هفته گذشته اعلام کردند که به منظور کمک به کشورهای به شدت مقروض که از پاندمی آسیب جدی دیده اند، احتمال تغییرساختار بدهی برای هر کشور وجود دارد.

  تاکنون 41 کشور جهان برای درخواست بخشودگی وام تحت طرح تعلیق بدهی جی20 درخواست کرده و پاریس کلاب نیز تا به امروز با 20 کشور از ساحل عاج گرفته تا اتیوپی و پاکستان، توافقنامه امضا کرده است.

  این نهادها همچنین اقتصادهای بزرگ را تهییج کردند تا با تقویت مشارکت خود، صندوق بین المللی پول را قادر سازند تا همچنان برای فقیرترین اعضای خود تا آوریل سال 2022 تسهیلات بخشودگی بدهی فراهم آورده و در بانک های چندجانبه منطقه ای نیز چنین ابزاری را ایجاد کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
    آرشیو