عصر بازاربرنج

جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان مطرح کرد:

بی‌توجهی بانک‌های قزوین به رعایت مسائل بهداشتی

عصر اعتبار- جانشین ستاد مقابله با کرونای استان قزوین گفت: ضعیف‌ترین دستگاه‌ در بین ادارات استان قزوین در مسئله رعایت دستورالعمل های بهداشتی، بانک‌ها هستند که بیشترین تلفات جانی را دارند.

بی‌توجهی بانک‌های قزوین به رعایت مسائل بهداشتی
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایلنا، منوچهر حبیبی در جلسه هماهنگی کمیته‌های ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا، اظهار کرد: تاکنون 13 هزار و 437 تست کرونا در استان انجام شده که 72 درصد منفی آن بوده است در حالی که نتایج مثبت پس از پیک اول به زیر 10 درصد رسیده بود.

  به گفته جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان، هم اکنون روزانه 120 هزار عدد ماسک در استان تولید می‌شود و از 38 واحد تولیدکننده فقط 18 واحد فعال است. واحد‌های تعطیل شده برای رفع نیاز استان باید مجدد راه‌اندازی شوند.

  حبیبی اضافه کرد: باید ماسک ارزان قیمت در اختیار مردم قرار گیرد، تا همه امکان استفاده داشته باشند و هیچ کمبودی در این زمینه نداریم.

  وی ادامه داد: ایستگاه‌های توزیع ماسک باید دوباره در تمامی نقاط استان دایر شود و مسئولان نظارت بر روند آنها را رها نکنند.

  معاون‌سیاسی استاندار اضافه کرد: در حوزه ادارات متاسفانه ضعیف‌ترین دستگاه‌ها در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، بانک‌ها هستند که بیشترین تلفات جانی را پس از کادر بهداشت و درمان دارند.

  این مسئول خاطر نشان کرد: به شدت از عملکرد بانک‌ها گله‌مند هستیم و به رئیس کل هم منتقل کردیم، به طوری که 40 نفر از کارمندان یکی از بانک‌ها در استان مبتلا به کرونا شدند که نشان می‌دهد بانک‌ها توجهی به سلامت کارمندان خود و ارباب رجوع ندارند.

  جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان اظهار کرد: از این پس بانک‌هایی که مسائل بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، رئیس مرکز آن بانک در استان به مردم معرفی خواهد شد تا درس عبرت شود چراکه سلامت جامعه را به بازی گرفته‌اند.

  حبیبی درباره پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا، بیان کرد: سهم استان قزوین در این زمینه 738 میلیارد تومان است که تا پایان تیرماه فرصت ثبت نام و تا پایان مرداد هم فرصت جذب داریم که تاکنون میزان جذب مناسب نبوده است.

  وی با بیان اینکه سالن‌های آمفی تئاتر و میهمان سرا‌های ادارات تا اطلاع ثانوی باید پلمب شود، گفت: دفاتر پیشخوان یکی از مراکز مهم است که شلوغ و بدون نظارت است، بنابراین تهدیدی برای شیوع بیشتر بیماری به شمار می‌رود.

  این مسئول یادآور شد: شاخص کرونا در ارزیابی عملکرد مدیران استان لحاظ می‌شود و گزارشات هفتگی باید از فرمانداران خواسته شود و بحث دولت الکترونیک اکنون باید به طور ویژه برای رعایت فاصله‌گذاری‌ها در دستور کار ادارات قرار گیرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
    آرشیو