عصر بازاربرنج

از سوی سازمان اداری و استخدامی ابلاغ شد؛

بخشنامه برخورد بامتخلفین عدم رعایت پروتکل‌های ستادمقابله با کرونا

عصر اعتبار- سازمان اداری و استخدامی در بخشنامه‌ای نحوه برخورد با متخلفین در عدم اجرای مصوبات، پروتکل‌ها، دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌ای ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا را اعلام کرد.

بخشنامه برخورد بامتخلفین عدم رعایت پروتکل‌های ستادمقابله با کرونا
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، سازمان اداری و استخدامی در بخشنامه‌ای نحوه برخورد با متخلفین در عدم اجرای مصوبات، پروتکل ها، دستورالعمل ها و بخشنامه ای ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا را اعلام کرد.

  این بخشنامه به دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری ارسال شده است.

  در این بخشنامه آمده است: با توجه به بند (9) از مصوبات بیست و هشتمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به تاریخ21 تیرماه 1399 که به شرح زیر به تایید ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران رسیده است:

  نحوه اعمال قانون با استفاده از همه ظرفیت های قانونی و همکاری موثر قوه قضائیه و نیروی انتظامی به شرح زیر خواهد بود:

  - حوزه ارائه دهندگان خدمات دولتی و اداری

  - ابلاغ اجرای پروتکل ها به عنوان دستور اداری و برخورد برابر قانون رسیدگی به تخلفات اداری

  موارد زیر برای اجرا ابلاغ می‌شود:

  1- تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی (در هر سطح سازمانی) موظفند؛ به محض ابلاغ مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، پروتکل‌ها، دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، این سازمان و سایر مراجع مسئول، ضمن ابلاغ آنها به بخش‌های مربوط و کارکنان دستگاه، تمهیدات لازم را به منظور اجرای موثر و دقیق آنها فراهم سازند. هرگونه تخطی از اجرای مصوبات، ابلاغیه‌ها و پروتکل‌های مربوط یا کم کاری و سهل انگاری در این رابطه تخلف اداری محسوب شده و مراجع ذیربط مکلفند موضوع را به هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری دستگاه گزارش کنند.

  2- به منظور صیانت از حقوق مردم، مراجعان و کارکنان دستگاه‌های اجرایی و با توجه به الزامات ناشی از وضعیت خاص شیوع بیماری کرونا در کشور، هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری موظفند گزارش های واصله در ارتباط با بند فوق و مواردی نظیر عدم استفاده کارکنان از ماسک در محیط اداری و حضور در محل کار علیرغم اطلاع از ابتلا به ویروس کرونا را با قید فوریت و بر اساس قانون رسیدگی به تخلفات اداری بررسی و رای مقتضی صادر کنند.

   

   

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۲ ماه پیش
    آرشیو