عصر بازاربرنج

نرخ بیکاری ژاپن به ۲.۸ رسید

عصر اعتبار- برای نخستین بار در طول شش ماه اخیر نرخ بیکاری در سومین اقتصاد بزرگ جهان کاهشی شده است؛ به گونه ای که طبق اعلام وزارت ارتباطات و امور داخلی، نرخ بیکاری در ژاپن تا پایان ماه ژوئن با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۲.۸ درصد رسیده است.

نرخ بیکاری ژاپن به ۲.۸ رسید
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، با در نظر گرفتن فاکتورهای فصلی شمار بیکاران ژاپنی در حال حاضز حدود یک میلیون و 940 هزار نفر برآورد می شود که 30 هزار نفر کمتر از شمار بیکاران ثبت شده در مدت مشابه ماه قبل بوده است.

  طبق اعلام مرکز آمار ژاپن، در ماه ژوئن 490 هزار نفر از شاغلین کار قبلی خود را ترک کرده‌اند و 108 هزار نفر نیز اخراج شده‌اند. شمار کسانی که برای نخستین بار در جست و جوی کار بوده‌اند نیز با 10 هزار نفر کاهش نسبت به ماه قبل به 350 هزار نفر رسیده است.

  هم‌چنین طبق اعلام این وزارتخانه ژاپنی، شمار شاغلین تا پایان ماه ژوین با 80 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به 66 میلیون و 370 هزار نفر رسیده است. همچنین طبق آمار جداگانه منتشر شده توسط وزارت بهداشت، کار و رفاه ژاپن، نرخ موجودیت شغلی به 1.11 رسیده است که نشان می دهد به ازای 100 فرد جویای شغل، 110 فرصت شغلی وجود دارد.

  متوسط نرخ بیکاری ژاپن در بازه زمانی 1953 تا2019 معادل 2.72 درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به ژوئن 2002 با 5.5 درصد  و کمترین رقم ثبت شده نیز مربوط به نوامبر 1968 با یک درصد بوده است.

  از سوی دیگر نرخ بیکاری سنگاپور تا پایان ماه ژوین به 2.9 درصد رسید که این نرخ، 0.5 درصد بیشتر از نرخ بیکاری ماه قبل و بزرگ ترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور از سپتامبر 2009 تاکنون محسوب می‌شود. طی این مدت شمار بیکاران با 6700 نفر افزایش به 354 هزار و 722 نفر رسیده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار