عصر بازاربرنج

جزییاتی از حمایت‌های مالیاتی برای مشاغل خُرد

عصر اعتبار- معاون سازمان مالیاتی با اشاره به برخی تسهیلات مالیاتی برای مشاغل خُرد، افزود: تسهیلاتی برای پرداخت مالیات مقطوع سال ۹۸ برخی مشاغل اعمال می‌شود.

جزییاتی از حمایت‌های مالیاتی برای مشاغل خُرد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از خبرگزاری صداوسیما، محمد مسیحی  گفت: بر اساس تبصره ماده 100 قانون مالیات‌های مستقیم با توجه به محدودیت‌های بیماری کرونا و با هدف حمایت از مشاغل خُرد این دستورالعمل صادر شده و مشاغلی که مالیات عملکرد آنها در سال 97 تا دو میلیون و 500 هزار تومان بوده برای سال 98 بدون افزایش نرخ اعمال خواهد شد.

  معاون سازمان امور مالیاتی افزود: برای مشاغلی که مالیات عملکرد سال 97 آنها دو میلیون و پانصد تا پنج میلیون تومان بوده رشد 4 درصد و بین 5 میلیون تا 10 میلیون تومان 8 درصد و 10 میلیون تومان به بالا 12 درصد افزایش در نظر گرفته شده است.

  وی افزود: امسال این امکان نیز در نظر گرفته شده که صاحبان مشاغل بتوانند با ارائه اظهارنامه مالیاتی نیز نسبت به پرداخت مالیات اقدام کنند. مسیحی گفت: مشاغلی که در سال 97 فروش و درآمد آنها حداکثر 990 میلیون تومان است می‌تواند از ظرفیت این تبصره استفاده کنند که شامل صاحبان مشاغل گروه‌های دوم و سوم قانون مالیات‌های مستقیم و عمدتاً شامل سوپرمارکت‌ها خواربارها نانوایی‌ها املاک و مواردی از این دست هستند.

  مسیحی گفت صاحبان این مشاغل می‌توانند در پنج قسمت مساوی این مالیات مقطوع را پرداخت کنند. معاون سازمان امور مالیاتی گفت: کسانی که در جریان عرضه سکه از سوی بانک مرکزی اقدام به خرید کرده اند تا سقف معینی مشمول پرداخت مالیات مقطوع می‌شوند. وی با بیان اینکه این مالیات باید حتما پرداخت شود، گفت: دستورالعمل دقیق آن طی یکی دو روز آینده اعلام می‌شود.

  معاون سازمان مالیاتی افزود: خریداران سکه که سکه‌های خود را عرضه می‌کنند و به فروش می‌رسانند باید حتماً نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی و همچنین پرداخت مالیات متعلق آن اقدام کنند.

  وی با بیان اینکه ما اطلاعات مربوط به خریداران سکه را در اختیار داریم گفت: عرضه و فروش این سکه‌ها نیز در نهایت برای ما مشخص خواهد شد و مالیات آن را نهایتاً مطالبه خواهیم کرد. به ویژه خریداران سکه با تعداد بالا در صورت پرداخت نکردن مالیات شامل جرایمی می‌شوند که غیرقابل بخشودگی است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار