عصر بازاربرنج

معمای بورس، جهش تورمی یا رشد پایدار؟

عصر اعتبار- نشست «معمای بورس، جهش تورمی یا رشد پایدار؟»، تحلیل رخدادهای اخیر در بورس ایران به همت گروه اقتصاد و مدیریت انجمن اندیشه و قلم برگزار می‌شود.

معمای بورس، جهش تورمی یا رشد پایدار؟
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصراعتبار»، عبور شاخص بورس از 2 میلیون واحد طی مدتی کوتاه، هجوم نقدینگی‌های مختلف به بازار سرمایه و سودهای کلان بعضا 900 درصدی در بورس کشور، از واقعیت‌های اقتصاد ایران در رکود کرونایی چند ماه اخیر است.

  با وجود آن که بسیاری از تحلیلگران این رویدادها را بسیار خوشحال‌کننده و نشانگر رونق تولید توصیف می‌کنند، برخی کارشناسان بدبینانه مدعی حبابی بودن این رشد، دخالت غیرحرفه‎ای دولت در عرضه و آثار منفی این شاخص‌ها در درازمدت هستند و برخی دیگر اساسا آشفتگی بی‌سابقه در بازار مسکن را نیز نتیجه این رخدادها در بورس و تاثیر آن در بازارهای متصل می‌دانند و عده‌ای نیز درباره سقوط بورس و زیان هنگفت دارندگان سهام هشدار می‌دهند.
  در این شرایط شناخت واقعیت موجود و نوعی پیش‌بینی درباره آینده، هم برای صاحبان سهام خرد و کلان، و هم برای دنبال کنندگان اقتصاد کشور مهم است تا بدانند:

  این میزان رشد بورس چه مفهوم اقتصادی دارد و واقعی است یا با حباب؟
  نقش دولت در این رخداد چه بوده و آیا باعث رشد تولید خواهد شد؟
  آینده چه خواهد شد و آیا سقوط و زیان بورس کشور محتمل است؟

  این نشست زنده اینستاگرامی با حضور علی سعدوندی، اقتصاددان و عضو سابق هیئت علمی دانشگاه استرالیایی وولونگونگ، فردین آقابزرگی، مدیرعامل کارگزاری بانک رفاه و حسین خزلی فعال بورس و بازار سرمایه، به بررسی ابهامات مختلف درباره وضعیت کنونی بورس کشور می پردازد.

  این نشست روز سه‌شنبه 14 مرداد، از ساعت 20 در صفحه اینستاگرام انجمن اندیشه و قلم به نشانی Instagram.com/andisheqalam و نیز کانال آپارات انجمن به نشانی aparat.com/andisheqalam/live پخش می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
    آرشیو