عصر بازاربرنج

چشم انداز منفی اقتصاد آمریکا

عصر اعتبار- موسسه رتبه بندی فیچ از احتمال تشدید بحران بدهی آمریکا خبر داد.

چشم انداز منفی اقتصاد آمریکا
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، موسسه رتبه بندی فیچ در گزارشی با اشاره به تشدید بحران بدهی آمریکا پیش بینی کرد که تا پایان سال آینده نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی این کشور از 130 درصد عبور کند. این موسسه چشم انداز اقتصاد این کشور را از باثبات به منفی تغییر داد. این موسسه هم چنین رتبه اعتباری بلندمدت ارزی این کشور را به "AAA" تغییر داد.

  به گفته این موسسه، وضعیت نظام مالی عمومی آمریکا در شرایط کنونی از ثبات خوبی برخوردار نیست و در شرایطی که بسیاری از کسب و کارها در نتیجه شیوع کرونا با کاهش محسوس درآمد خود مواجه شده اند، دولت مجبور شده است برای حمایت از آن ها میزان مخارج خود را به شدت افزایش دهد که این مساله باعث افزایش محسوس کسری بودجه و میزان بدهی دولت آمریکا در مقایسه با قبل از زمان بحران کرونا خواهد شد.

  به گفته موسسه رتبه بندی فیچ، سلطه دلار بر بازارهای مالی جهانی به آمریکا این فرصت را می دهد تا به میزان زیادی دلار چاپ کند و دست بازتری از سایر کشورها برای مدیریت بحران کنونی داشته باشد. با این حال چاپ بی رویه دلار برای تامین هزینه ها باعث خواهد شد نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی آمریکا تا پایان سال آینده از 130 درصد عبور کند که رقم بی سابقه ای خواهد بود.

  آمریکا در حال حاضر بزرگ ترین کانون درگیر با کرونا در جهان محسوب می شود و بیش از 158 هزار نفر از شهروندان این کشور بر اثر ابتلا به کووید-19 جان خود را از دست داده اند. در نتیجه تعطیلی گسترده بخش های مختلف اقتصادی، رشد اقتصادی آمریکا با سقوط بی سابقه ای مواجه شده تا جایی که طبق اعلام وزارت بازرگانی این کشور، رشد اقتصادی در سه ماهه دوم امسال به منفی 32.9 درصد رسیده که از زمان ثبت آمارهای مربوطه در سال 1947 میلادی تاکنون بی سابقه بوده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار