عصر بازاربرنج

پیشروی قیمت طلا متوقف شد

عصر اعتبار- قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی با وجود نگرانیها نسبت به پیامدهای اقتصادی افزایش موارد ابتلا به کووید ۱۹، به دلیل بهبود ارزش دلار آمریکا نتوانست پیشروی کند.

پیشروی قیمت طلا متوقف شد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ثابت بود و در 1976 دلار و 36 سنت ایستاد که هشت دلار و 30 سنت کمتر از رکورد قیمت معاملات روز گذشته بود.

  در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا 0.3 درصد رشد کرد و به 1993 دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه با 40 سنت معادل کمتر از 0.1 درصد افزایش، در 1986 دلار و 30 سنت بسته شد.

  طلا هفته گذشته 4.7 درصد رشد قیمت داشت و در ژوییه 10.3 درصد رشد کرد که بزرگترین رشد ماهانه از فوریه سال 2016 تاکنون بود.

  به گفته ادوارد مایر، تحلیلگر بازار، مشکل ویروس کرونا برای مدتی ادامه خواهد داشت و همزمان به نظر می رسد اقتصادهای سراسر جهان برای مدت طولانی بسیار شکننده خواهند ماند. این اقتصادها به تدابیر محرک مالی، سیاست پولی تسهیلی و نرخهای بهره پایینتر برای مقابله با شوکها نیاز دارند. همه این عوامل به نفع بازار طلا خواهند بود.

  افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا و در سطح جهان همچنان ادامه دارد. سازمان جهانی بهداشت هشدار داده است که مسیر به سمت عادی شدن طولانی خواهد بود و برخی از کشورها باید در استراتژی خود بازنگری کنند.

  بانکهای مرکزی سراسر جهان برای خنثی کردن صدمات اقتصادی شیوع پاندمی کووید 19 تدابیر محرک مالی گسترده ای را به اجرا گذاشته و کمک کرده اند طلا از ابتدای سال 2020 تاکنون بیش از 30 درصد رشد قیمت داشته باشد.

  در این بین، قانونگذاران آمریکایی اعلام کردند که در مذاکرات پیرامون بسته نجات مالی جدید پیشرفت کرده اند.

  بر اساس گزارش رویترز، عاملی که مانع رشد قیمت طلا شد، صعود 0.1 درصدی شاخص دلار در برابر سبدی از ارزهای رقیب بود. دلار قویتر طلا را برای دارندگان ارزهای دیگر گرانتر می کند.

  در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با 0.2 درصد افزایش، به 24 دلار و 29 سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.2 درصد افزایش، به 918 دلار و 19 سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری 0.6 درصد صعود کرد و 2096 دلار و 56 سنت معامله شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
    آرشیو