عصر بازاربرنج

سپرده‌های بانکی ۳۴ درصد افزایش یافت

عصر اعتبار- آمارهای بانک مرکزی از افزایش ۳۴.۱ درصدی مانده سپرده‌ها و ۳۰ درصدی مانده تسهیلات بانکی در پایان اردیبهشت ماه ۹۹ نسبت به مقطع مشابه سال قبل حکایت دارد.

سپرده‌های بانکی ۳۴ درصد افزایش یافت
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، گزارش وضعیت کل مانده سپرده‌ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به تفکیک استان در پایان اردیبهشت ماه سال 99 حاکی از آن است که مانده کل سپرده‌ها بالغ بر 28576.8 هزار میلیارد ریال گردیده است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل 7265.6 هزار میلیارد ریال (34.1 درصد) و نسبت به پایان سال قبل معادل 1414 هزار میلیارد ریال (5.2 درصد) افزایش نشان می‌دهد. بیش‌ترین مبلغ سپرده‌ها مربوط به استان تهران با مانده 15579 هزار میلیارد ریال و کم‌ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل 71.4 هزار میلیارد ریال است.

  مانده کل تسهیلات بالغ بر 19953.7 هزار میلیارد ریال است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل 4607.5 هزار میلیارد ریال (30 درصد) و نسبت به پایان سال قبل 597.9 هزار میلیارد ریال (3.1 درصد) افزایش داشته است. بیش‌ترین مبلغ تسهیلات مربوط به استان تهران با مانده 12913 هزار میلیارد ریال و کم‌ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل 68.7 هزار میلیارد ریال است.

  شایان ذکر است نسبت تسهیلات به سپرده‌ها بعد از کسر سپرده قانونی 77 درصد است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال قبل، به ترتیب 3.2 و 2.4 واحد درصد کاهش نشان می‌دهد. نسبت مذکور در استان تهران 90.5 درصد و استان کهگیلویه و بویراحمد 107.6 درصد است.

  بانک مرکزی اعلام کرده است که یکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده‌ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی بسیاری از شرکت‌ها و مؤسسات تولیدی سایر استان‌ها در استان تهران بوده و عمده فعالیت‌های بانکی آنها از طریق شعب بانک‌ها و مؤسسات اعتباری استان تهران انجام می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار