عصر بازاربرنج

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد؛

پرداخت سالانه ۳۵۰ هزار فقره وام ضروری به بازنشستگان کشوری

عصر اعتبار- مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، با اشاره به اینکه در طول سال ۳۵۰ هزار فقره وام ضروری به بازنشستگان پرداخت می‌شود، گفت: به زودی ۱۴ شرکت زیرمجموعه صندوق وارد بورس خواهند شد.

پرداخت سالانه ۳۵۰ هزار فقره وام ضروری به بازنشستگان کشوری
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، اکبر افتخاری، در نشست خبری روز دوشنبه در خصوص واگذاری شرکت‌های صندوق بازنشستگی در بورس گفت: در حال حاضر 14 شرکت در مسیر ورود به بازار سرمایه و بورس هستند.

  وی تأکید کرد: اردیبهشت امسال شرکت پگاه گیلان در بورس عرضه شد و به تازگی نیز صندوق ETF را در بورس عرضه کردیم.

  مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه 96 هزار و 500 نفر از بازنشستگان در صندوق ETF ثبت‌نام کردند و ما وام‌هایی را با اقساط یکساله به آنها پرداخت کردیم تا بتوانند سهامدار شوند، گفت: قرار است در عرضه اولیه خود بازنشستگان در شرکت‌های زیرمجموعه سهامدار شوند که البته به طور دلخواه این اتفاق رخ می‌دهد.

  افتخاری افزود: علاوه بر 96 هزار و 500 نفر از بازنشستگان، 84 هزار نفر نیز در ETF دولت ثبت‌نام کرده و سهامدار شدند.

  وی با اشاره به ابلاغ برنامه «جهش تولید» به تمامی بنگاه‌های اقتصادی زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری گفت: با استفاده از این برنامه، بهره‌وری بهتر و تولید بالاتری ایجاد می‌شود که ما نیز بتوانیم از منافع آنها در جهت بهبود وضعیت بازنشستگان استفاده کنیم.

  افتخاری در خصوص افزایش قدرت خرید بازنشستگان کشوری گفت: طرح‌های مختلفی را آغاز کرده‌ایم و تا پایان سال نیز چندین طرح دیگر ارائه می‌شود تا بازنشستگان برای خرید کالا مشکلی نداشته باشند و قدرت خریدشان نیز بالاتر برود.

  مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: همچنین سبدی را برای جهیزیه فرزندان بازنشستگان طراحی کرده‌ایم که آنها بتوانند چند کالای مهم فرزندان خود را قسطی بخرند.

  وی با اشاره به اینکه طرح‌های رفاهی بازنشستگان که شامل تخفیف و تقسیط است، ادامه خواهد داشت، گفت: همچنین به منظور سرگرم کردن و توانمندسازی بازنشستگان با حوزه هنری تفاهمنامه‌ای منعقد کرده‌ایم که بازنشستگان بتوانند علاوه بر استفاده از فضاهای هنری، از آموزش‌های مختلف هنری نیز بهره‌مند شوند.

  افتخاری در خصوص وام ضروری بازنشستگان اظهار داشت: در طول سال بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، حدود 350 هزار فقره وام پرداخت می‌شود که پرداخت وام ضروری هر ماه انجام می‌شود. همچنین وام ازدواج فرزندان بازنشستگان نیز به صورت فصلی پرداخت خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
    آرشیو