عصر بازاربرنج

نرخ تورم سالانه مصر به ۴.۲ درصد کاهش یافت

عصر اعتبار- براساس اعلام اداره مرکزی آمار مصر (CAPMAS) تورم شاخص قیمت مصرف کننده شهری از ۵.۶ درصد در ژوئن به ۴.۲ درصد در جولای کاهش پیدا کرده است.

نرخ تورم سالانه مصر به ۴.۲ درصد کاهش یافت
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، این مرکز اعلام کرد که به دلیل افزایش قیمت برق و حامل‌های انرژی، تورم ماهانه از 0.1 درصد در ژوئن به 0.4درصد در جولای افزایش پیدا کرده است. «آلن سندیپ» رییس تحقیقات موسسه بازار سرمایه «نعیم بروکیج» مصر، این افت نرخ تورم سالانه را یک «غافلگیری مثبت» خواند و بر کاهش ماهانه و 0.9 درصدی قیمت مواد غذایی تاکید کرد.

  تقاضای مصرف‌کننده قبل و در جریان تعطیلات عید قربان که در 31 جولای کاهش پیدا کرد، به دلیل نگرانی ها از هزینه‌کرد در زمان بی ثباتی، نشانه‌های مثبتی از خود نشان داد. با این حال، نرخ تورم ماه جولای به مراتب کمتر از هدف بانک مرکزی مصر یعنی 9درصد بعلاوه یا منهای سه واحد درصد نوسان است.

  بانک مرکزی مصر در آخرین نشست سیاستگذاری خود نرخ بهره بین بانکی را 10.25 درصد و نرخ بهره سپرده را 9.25 درصد اعلام کرد. اقتصاد مصر به شدت از قرنطیتع ناشی از پاندمی ویروس کرونا آسیب دیده است؛ پاندمی که بخش گردشگری و سایر بخش‌های حیاتی را فلج کرده و در نتیجه به کاهش پیش بینی رشد اقتصادی برای سال مالی 2019-2020 منجر شده است؛ در واقع حالا انتظار می رود رشد اقتصادی مصر از 5.6 درصد پیش بینی شده پیش از وقوع بحران به 4.2 درصد کاهش یابد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار