عصر بازاربرنج

تعداد تراکنش‌های شاپرکی ۵ درصد افزایش یافت

عصر اعتبار- تعداد تراکنش‌های شاپرکی در تیرماه ۹۹ از دو میلیارد و ۸۷۰ میلیون تراکنش گذشت که در مقایسه با خرداد ماه ۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

تعداد تراکنش‌های شاپرکی ۵ درصد افزایش یافت
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، براساس آخرین آمار شاپرک بالغ بر دو میلیارد و 870 میلیون تراکنش با ارزش 519 هزار میلیارد تومان در تیرماه 99 در شبکه الکترونیک پرداخت کارت پردازش شده که نسبت به خرداد ماه رشد 5.09 درصدی در تعداد و 33.78 درصدی در ارزش ریالی داشته است. این در حالی است که در تیرماه 98 بالغ بر دو میلیارد و 341 میلیون تراکنش به ارزش بالغ بر 264 هزار میلیارد تومان در شبکه پرداخت الکترونیک انجام شده که بر این اساس تراکنش‌های تیر 99 نسبت به ماه مشابه سال 98 از نظر تعدادی 22.61 درصد و از نظر ریالی 96.49 درصد رشد داشته است.

  ارزش اسمی تراکنش‌های تیر 99 نسبت به ماه گذشته با رشد 33.78 درصدی همراه بوده و این در حالی است که ارزش حقیقی تراکنش‌ها در تیر 99 رشد 25.74 درصدی را تجربه کرده است. ارزش حقیقی تراکنش‌ها در واقع ارزش تراکنش‌های شاپرکی بدون در نظر گرفتن اثرات تورم است. به عبارت دیگر ارزش تراکنش‌های شاپرکی که نسبت به نرخ تورم خالص‌سازی شده است، ارزش حقیقی تراکنش‌های شاپرکی را تشکیل می‌دهد.

  همچنین براساس این آمار ارزش اسمی تراکنش‌ها در تیرماه 99 نسبت به ماه مشابه سال گذشته 96.49 درصد رشد داشته است که می‌توان آن را شاهدی برای افزایش استقبال عمومی از پرداخت الکترونیکی تفسیر کرد. این آمار همچنین نشان می‌دهد که رشد حقیقی ارزش تراکنش‌ها بدون در نظر گرفتن اثرات تورم محاسبه شده است 54.93 درصد است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
    آرشیو