عصر بازاربرنج

کمک ۲۰۵ میلیارد تومانی مردم در «عید قربان»

مستمری مددجویان کمیته امداد ۲۰ درصد افزایش می‌یابد

عصر اعتبار- رئیس کمیته امداد از کمک ۲۰۵ میلیارد تومانی نقدی و غیرنقدی مردم در عید قربان خبر داد و گفت: طرح اطعام حسینی در ماه محرم و صفر در کل کشور اجرا خواهد شد.

مستمری مددجویان کمیته امداد ۲۰ درصد افزایش می‌یابد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس، مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد در نشست خبری با اشاره به اهمیت کار خبرنگاران,اظهار داشت:اولین مرکز نیکوکاری رسانه سال گذشته در خراسان جنوبی راه اندازی شد و شما خبرنگاران یاوران واقعی نیازمندان و محرومان هستید.

  وی با اشاره به کمک مردم در عید قربان،ادامه داد:مردم کارهای بزرگی انجام داده اند و نسبت به سال 98 در کمک های مردمی با رشد 82درصدی روبرو بودیم.

  رئیس کمیته امداد افزود:مردم در عید قربان 205میلیارد تومان به کمیته امداد کمک کردند که 192میلیارد تومان کمک غیر نقدی و 12میلیارد و 200 میلیون تومان کمک نقدی بود.

  بختیاری با اشاره به اجرای مرحله اول پویش ایران همدل،گفت:در این مرحله توسط 53هزار پایگاه بسیج 3.5 میلیون بسته غذایی 300هزارتومانی بین نیازمندان توزیع شد.

  وی اضافه کرد:700هزار بسته غذایی بین نیازمندان توزیع شد.همچنین بیش از یک میلیون بسته غذایی و یک میلیون بسته بهداشتی توزیع شد.

  بختیاری با اشاره  به اجرای طرح اطعام حسینی در ماه محرم و صفر،بیان داشت:این ستادها در همه استان‌ها ایجاد شده و مردم می توانند نذورات خود را برای کمک به نیازمندان تحویل دهند.این طرح برای تهیه غذای گرم با رعایت پروتکل هاست و در مواردی که نمی شود غذای گرم بدهیم بسته غذایی تدارک می بینیم.

  رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه در ماه رمضان بیش از 540میلیارد تومان کمک صورت گرفت،بیان داشت:بیش از 11میلیون پرس غذا ی گرم بین نیازمندان توزیع شد.همچنین 2میلیون و 200هزار بسته 180هزار توزیع شد.

  بختیاری با اشاره به اجرای مرحله دوم طرح پویش ایران همدل،تصریح کرد:این مرحله با عنوان «از همدیگر گره گشایی کنیم»از عید غدیر آغاز شده و تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

  وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس درباره افزایش میزان مستمری مددجویان در سال جاری،اظهار داشت:برای سال جاری دو افزایش داریم؛یکی برای تبصره های بودجه و دیگری برای تبصره 14که همان مبارزه با فقر و کاهش آن است،در نتیجه افزایش 20درصدی در میزان مستمری مددجویان داریم.

  رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه 2میلیون و 200هزار خانواده یعنی حدود 5میلیون نفر تحت پوشش این کمیته قرار دارند،گفت:در دوران شیوع کرونا به هر خانواده ای که فردی در آن در اثر کرونا فوت کرده باشد مبلغ 10میلیون تومان و به افرادی که مرگ آنها بر اثر کرونا مشکوک بوده نیز 5میلیون تومان بلاعوض پرداخت می شود.

  وی  از توزیع 50هزار تبلت بین دانش آموزان نیازمند خبر داد و گفت:بیش از 250هزار دانش آموز نیازمند تبلت هستند که تلاش داریم تهیه کنیم؛ضمن اینکه 375هزار دانش آموز و 80 هزار دانشجو تحت پوشش کمیته امداد هستند.

  بختیاری از توزیع یک میلیون بسته آموزشی برای دانش آموزان نیازمند توسط ستاد اجرایی خبر داد و افزود:سال گذشته 215هزار خانواده از پوشش کمیته خارج شده و 365هزار خانواده تحت پوشش قرار گرفتند.

  وی  متذکر شد:4710 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه برای ایجاد شغل پرداخت شده و 175 هزار شغل ایجاد کردیم.

  رئیس کمیته امداد از پرداخت 2350میلیارد تومان وام قرض الحسنه به 345هزار نفر در سال گذشته خبر داد و گفت:امسال 6هزار و 200میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می کنیم.

  بختیاری با بیان اینکه امسال 20هزار خانه در روستاها و شهرهای زیر 20هزار نفر ساخته خواهد شد،افزود:به هر واحد مبلغ 20میلبون تومان وام پرداخت می شود.

  وی از برنامه ریزی برای ایجاد 200هزاز شغل در سال‌جاری خبر داد و گفت:25هزار زوج جوان در پشت نوبت جهیزیه قرار دارند که تعدادی توسط ستاد اجرایی و تفاهم نامه های با سپاه و خیرین نیز در این خصوص داریم.

  بختیاری با اشاره به اینکه 219هزار خانواده ممدجوی مستاجر داریم،ابراز داشت:100میلیارد تومان توسط بنیاد مستضعفان و 50میلیارد تومان توسط کمیته امداد تسهیلات به این مددجویان برای پرداخت رهن اختصاص یافته است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار