عصر بازاربرنج

نتایج جلسه کمیسیون اصل‌۹۰ در مورد هفت‌تپه

عصر اعتبار- یک فعال کارگری ضمن تشریح نتایج جلسه کمیسیون اصل‌۹۰ مجلس در مورد شرکت هفت‌تپه، گفت: حقوق معوق اردیبهشت و خرداد، تا چهارشنبه هفته پیش‌رو پرداخت می‌شود.

نتایج جلسه کمیسیون اصل‌۹۰ در مورد هفت‌تپه
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر، با توجه به حجم مشکلات شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه و تداوم اعتراضات کارگران، چهارشنبه 22 مرداد ماه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در خصوص بررسی مشکلات این شرکت جلسه‌ای را برگزار کرد.

  در همین راستا، یکی از فعالین کارگری در مورد جزئیات جلسه مذکور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طبق مصوبات جلسه قبلی کمیسیون اصل 90 مجلس مقرر شد که ظرف یک هفته مواردی همچون تمدید دفترچه‌های بیمه کارگران، پرداخت حقوق معوقه، بازگشت به کار کارکنان اخراجی و از همه مهم‌تر خلع ید بخش خصوصی پیگیری و نتیجه آن به فعالین کارگری اعلام شود.

  وی که خواست نامش در گزارش ذکر نشود، افزود: در این جلسه فعالین کارگری نیز با بیان مشکلات معیشتی کارگران، حقوق معوقه، وضعیت کارکنان بخش دفع آفات، کارکنان غیرنیشکری و کارکنان فصلی کارخانه، تجهیزات، مشکلات بازنشستگان و موضوع خلع ید خواستار دریافت جواب قطعی در تمامی این موارد شدند.

  وی با اشاره به نتایج حاصله از جلسه کمیسیون اصل 90، گفت: در مورد بحث تمدید دفترچه‌های بیمه مصوب شد که تا پایان سال دفترچه‌ها تمدید و مباحث مربوط به این مشکل برطرف شود.

  این مقام آگاه افزود: در خصوص پرداخت حقوق معوقه نیز مصوب شد که تا چهارشنبه هفته آینده حقوق اردیبهشت و خرداد کارگران به طور کامل پرداخت شود و ضمانت اجرای این مسئله به عهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سپرده شد.

  وی ادامه داد: همچنین در خصوص بازگشت به کار کارکنان اخراجی، استاندار خوزستان مکلف شد که ظرف یک هفته این مسئله را حل کند.

  کم‌کاری رئیس سازمان خصوصی‌سازی در مورد پی‌گیری خلع‌ید

  این فعال کارگری با اشاره به موضوع خلع ید، تصریح کرد: در خصوص خلع ید بخش خصوصی، متأسفانه باز هم همچون جلسه گذشته به علت عدم شفافیت از سوی نمایندگان دولتی حاضر در جلسه از جمله رئیس سازمان خصوصی سازی که بر اساس مصوبه جلسه قبلی و اظهار صریح خود مبنی بر اینکه خلغ ید قطعاً 20 مرداد تصمیم گیری خواهد شد اما باز هم شاهد عدم پیگیری جدی و سخنان غیرشفاف آقای صالح بودیم.

  وی افزود: به همین دلیل به علت قانع نشدن فعالین کارگری و نمایندگان مجلس از نحوه پاسخگویی رئیس سازمان خصوصی سازی مجدداً از سوی مجلس به ایشان تکلیف شد که باید نهایتاً تا چهارشنبه آینده به عنوان آخرین فرصت صراحتاً نظر خود را اعلام کنند.

  این مقام آگاه گفت: در این جلسه فعالین کارگری هیچگونه مصوبه‌ای را امضا نکرده اند و جلسه بعدی در کمیسیون اصل نود چهارشنبه هفته آینده برگزار خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار