عصر بازاربرنج

دولت ابلاغ کرد؛

تعیین سقف ارزش کالای صادراتی برای دریافت‌کنندگان کارت بازرگانی

عصر اعتبار- دولت مصوبه مربوط به اصلاح ماده (۱۰) آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات درخصوص تعیین و اعمال محدودیت در سقف ارزش کالای صادراتی برای دریافت کنندگان کارت بازرگانی را ابلاغ کرد.

تعیین سقف ارزش کالای صادراتی برای دریافت‌کنندگان کارت بازرگانی
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر، در جلسه هیئت وزیران مورخ 8 مرداد 1399، پیشنهاد اصلاح ماده (10) آئین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات موضوع تعیین و اعمال محدودیت در سقف ارزش کالای صادراتی برای دریافت کنندگان کارت بازرگانی به تصویب رسید.

  پیشنهاد فوق با توجه به توافق صورت گرفته در جلسه مورخ 6 مرداد 1399 ستاد هماهنگی اقتصادی دولت و با کسب نظر مشورتی اتاق بازرگانی، با هدف تقویت روند صادرات و صیانت از عملکرد تجار فعال در حوزه صادرات و مدیریت نحوه بازگشت ارز صادرکنندگان در راستای جلوگیری از تضییع حقوق دولت، از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای بررسی و تصویب در هیئت دولت ارائه شده بود.

  به موجب مصوبه هیئت وزیران، سقف ارزش کالای صادراتی برای دریافت کنندگان کارت بازرگانی برای سال اول پانصد هزار دلار و برای سال دوم دو میلیون دلار تعیین شد. لیکن واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره برداری، از سقف ارزش کالای صادراتی مستثنی شدند.

  این مصوبه توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
    آرشیو