عصر بازاربرنج

یک نماینده مجلس قدردانی کرد؛

تسهیلات بانک صادرات به بخش کشاورزی در شرایط کرونا

عصر اعتبار- نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس با اشاره به تسهیلات ۱۵ هزار میلیارد تومانی بانک صادرات به بخش کشاورزی، گفت: این اقدام الگویی برای نظام بانکی جهت توجه به رونق تولید و بخش کشاورزی است.

تسهیلات بانک صادرات به بخش کشاورزی در شرایط کرونا
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، روح اله عباسپور نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با وزیر اقتصاد و مدیران عامل  بانک‌ها  گفت: نقشه راه کشور را مجلس تعیین می‌کند. رسالت مجلس هم ریل گذاری است.

  وی با اشاره به ماده 32 و 33 قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر اختصاص 15 درصد از تسهیلات در اختیار بانک‌ها به حوزه کشاورزی، افزود: هر بانکی که این قانون را اجرا نکرده، مرتکب تخلف شده و این تخلف قابل پیگیری است و مجلس هم که یکی از وظایفش نظارت است باید این موضوع را پیگیری کند.

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس گزارش ارائه شده به کمیسیون کشاورزی مجلس، بانک صادرات و پست بانک در شرایط کرونایی توجه ویژه به تولید کنندگان و کشاورزان داشته و تسهیلاتی را در اختیار آنها گذاشتند.

  عباسپور با اشاره به تسهیلات 15 هزار میلیارد تومانی بانک صادرات به حوزه کشاورزی، گفت: این اقدام بانک صادرات باید الگویی برای سایر بانک‌ها جهت توجه به رونق تولید و بخش کشاورزی باشد.

  حجت اله صیدی مدیرعامل بانک صادرات  در نشست روز سه شنبه کمیسیون کشاورزی مجلس که با حضور وزیر اقتصاد و مدیران برخی بانک ها تشکیل شده بود، با تاکید بر این که در سال‌های مختلف، تخصیص اعتبارات بانک صادرات ایران به بخش کشاورزی متفاوت بوده و در سال‌های اخیر با اختصاص سهمیه مناسب، وزن این تسهیلات را نسبت به بقیه بخش‌ها افزایش مطلوبی داده، عنوان کرد که در سال گذشته چ\ توانستیم بیش از 13 درصد کل تسهیلات را  به بخش کشاورزی  پرداخت کنیم که بالغ بر 15 هزار میلیارد تومان بود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
    آرشیو