عصر بازاربرنج

پذیره‌نویسی «صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم» تمدید شد

عصر اعتبار-سازمان بورس و اوراق بهادار با درخواست تمدید مجوز پذیره‌نویسی «صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم» موافقت کرد.

پذیره‌نویسی «صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم» تمدید شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از روابط عمومی بانک اقتصادنوین، به منظور بهره مندی متقاضیانی که فرصت خرید واحدهای سرمایه گذاری «صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم» را نیافته اند، زمان پذیره نویسی با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار تا ساعت 24 روز چهارشنبه 26 / 06 / 1399 تمدید شد.
  هم‌وطنان عزیز می‌توانند از طریق سامانه ثبت‌نام و خرید واحد‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سایت بانک اقتصادنوین به نشانی https://etf.enbank.ir، اپلیکیشن همراه نوین و یا مراجعه به شعب این بانک در سراسر کشور نسبت به خرید واحدهای این صندوق اقدام کنند.
  بر این اساس پذیره‌نویسی در مجموع دو صندوق قابل معامله اول و دوم دولتی، برای هر فرد ایرانی دارای کد ملی تا سقف 50 میلیون ریال (500 واحد سرمایه‌گذاری پس از کسر میزان سرمایه‌گذاری همان فرد در صندوق دارا یکم) امکان‌پذیر خواهد بود و محدودیت سنی نیز برای متقاضیان وجود نخواهد داشت. پس از اتمام پذیره‌نویسی و اخذ مجوز فعالیت صندوق از سازمان بورس و اوراق بهادار، سهام موضوع فعالیت این صندوق با اعمال 20 درصد تخفیف به قیمت پایانی سهم در روز معاملاتی قبل از شروع پذیره‌نویسی توسط سازمان خصوصی‌سازی به صندوق واگذار خواهد شد که 5 واحد درصد از آن به‌عنوان دارایی سرمایه‌گذاران و با هدف انجام عملیات بازار گردانی نزد صندوق نگهداری خواهد شد.
  همچنین داشتن کد معاملاتی (کد بورسی) برای پذیره‌نویسی الزامی نیست و متقاضیان برای انجام معامله این واحدها که از دو ماه بعد از تخصیص امکان‌پذیر است، می‌توانند به‌تدریج در ماه‌های آینده و در فرصت مناسب نسبت به ثبت‌نام در سامانه سجام و دریافت کد بورسی، مطابق رویه‌های شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه، اقدام کنند.
  با توجه به لزوم کاهش ترددهای غیرضروری به دلیل شیوع ویروس کرونا، از هم‌وطنان ارجمند علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در این صندوق تقاضا می‌شود از روش‌های غیرحضوری نسبت به پذیره‌نویسی واحدهای آن اقدام نمایند.
  گفتنی است مدیریت صندوق پالایشی یکم را شرکت تامین سرمایه نوین، بزرگ‌ترین شرکت تامین سرمایه کشور و ازجمله شرکت‌های گروه اقتصادنوین عهده‌دار است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو