عصر بازاربرنج

امکان تکمیل سوابق پرداخت بیمه تامین اجتماعی فراهم شد

عصر اعتبار- مدیرکل امور بیمه شدگان تامین اجتماعی شرایط فراهم شدن امکان تکمیل سوابق پرداخت بیمه تامین اجتماعی را تشریح کرد.

امکان تکمیل سوابق پرداخت بیمه تامین اجتماعی فراهم شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس، مهدی شکوری مدیرکل امور بیمه شدگان تامین اجتماعی درباره سبک جدید پرداخت حق بیمه به صورت کسری از ماه توضیح داد: برخی بیمه شدگان ما که به صورت پاره وقت درحال خدمت بودند دغدغه داشتند که کارفرماها به اندازه مدت اشتغال مبادرت به پرداخت نمی‌کنند لذا تلاش کردیم برای معلمان، منشی‌ها و افرادی که پاره وقت درحال کار هستند کارفرما متناسب با روزهای حضور ارسال لیست می‌کردند که این افراد در نهایت با خلأ سابقه رو به رو می‌شدند و این افراد در آینده برای بازنشستگی به مشکل برمی‌خوردند.

  وی ادامه داد: یعنی فردی که سی سال خدمت کرده با فرض اینکه کارفرما 15 روز بیمه پردازی کرده باید 60 سال بیمه پرداخت کند تا بازنشست شود که این موضوع شدنی نیست، سازمان تامین اجتماعی بستر لازم را برای تکمیل و خرید سابقه فراهم کرده است.

  شکوری با بیان اینکه این موضوع نیاز روز است توضیح داد: مشمولین افرادی هستند که به صورت پاروه وقت در حال خدمت هستند، حداکثر سن باید 50 سال باشد و اگر سابقه‌ای از قبل دارد، سابقه به مازاد سنی اضافه می‌شود و بابت مدتی که خلأ سابقه دارند می‌توانند تقاضا را ارسال کنند و اگر درماهی کارکرد صفر است تکمیل سوابق منتفی است.

  وی افزود: هدف این طرح تکمیل سوابق و کارکردها است و مطابق شرایط عقد قرارداد صورت می‌گیرد و این موضوع عطف به ما سبق نمی‌شود و افرادی که از این پس درخواست دارند می‌توانند درخواست را ارسال کنند. نرخ حق بیمه 27 درصد است و چون ماهیت بیمه اختیار است نرخ حق بیمه 27 درصد تعیین شده و دستمزد با نرخ همان سال کاری حساب می‌شود.

  شکوری افزود: این طرح اجرایی شده و حدود 1400 نفر ثبت نام کرده‌اند و این طرح گسترش میباید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی