عصر بازاربرنج

بانک مرکزی مصر اسکناس‌های پلیمری را با کاغذی جایگزین می‌کند

عصر اعتبار- بانک مرکزی مصر اسکناس‌های ۱۰ و ۲۰ پوندی کاغذی را با اسکناس‌های ساخته شده از پلیمر (پلاستیک) جایگزین می‌کند.

بانک مرکزی مصر اسکناس‌های پلیمری را با کاغذی جایگزین می‌کند
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۶:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، از این پس باید مصر را نیز به فهرست یک دوجین کشوری اضافه کرد که دست کم تعدادی از اسکناس‌های خود را با اسکناس‌های پلیمری جایگزین کرده اند. نشریهEgypt Today در دهم سپتامبر گزارش کرد که «طارق عامر» رییس بانک مرکزی مصر تایید کرده است که این کشور از ابتدای سال آینده صدور اسکناس‌های 10 و 20 پوندی پلاستیکی را آغاز خواهد کرد.

    وی اضافه کرد که بانک مرکزی مصر در حال حاضر اسکناس‌های فعلی را از جریان خارج نمی کند؛ اسکناس 10 پوندی نخستین اسکناس پلاستیکی مصر خواهد بود. اسکناس‌های جدید پس از انتقال دفتر مرکزی دولت مصر به پایتخت اجرایی جدید آن که هم اکنون در شرق قاهره در حال ساخت است، صادر خواهد شد.

    بانک مرکزی مصر اعلام کرد که در مرکز جدید چاپ اسکناس، برای چاپ اسکناس‌های پلیمری چهار خط جدید اختصاص خواهد داد. این نهاد دلایل معمول را که از سوی طرفداران اسکناس پلاستیکی مطرح می شود، به عنوان دلایل خود برای این اقدام اعلام کرده است که از جمله آنها می توان به ویژگی‌های امنیتی، عمر طولانی، سازگاری با محیط زیست و هزینه‌های بلندمدت نازل اشاره کرد. استرالیا نخستین کشوری بود که در سال 1988 برای اولین بار اسکناس پلاستیکی صادر و وارد بازار کرد.

    برچسب ها
    پورسعید خلیلی