عصر بازاربرنج

مدیرعامل بانک مهر ایران:

وام قرض الحسنه در حوزه‌های درمان و معیشت تا ۵۰ میلیون تومان افزایش یابد

عصر اعتبار- مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: پیشنهاد می‌کنم وام قرض الحسنه در حوزه‌های درمان و معیشت تا ۵۰ میلیون و در حوزه‌های اشتغال خانگی تا ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یابد.

وام قرض الحسنه در حوزه‌های درمان و معیشت تا ۵۰ میلیون تومان افزایش یابد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از  روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، دکتر مرتضی اکبری، مدیرعامل این بانک اظهار کرد: پرداخت تسهیلات کرونایی به مشاغل آسیب دیده طبق بخشنامه بانک مرکزی در بانک قرض الحسنه مهر ایران تاکنون به طور کامل انجام شده است.

  وی ادامه داد: مقرر شد، مردم سه قسط تسهیلات قرض الحسنه را واریز نکنند. این روش برای بانک‌هایی که برخی از تسهیلات آن قرض الحسنه بود، مشکلی ایجاد نمی‌کرد، اما در بانک‌هایی که تمام تسهیلات آن قرض الحسنه است، اندکی سخت می‌شود. اما در بانک قرض الحسنه مهر ایران این سه قسط حدود 4 هزار میلیارد تومان بار مالی داشت.

  این مقام مسئول بیان کرد: عدم پرداخت این سه قسط به این معناست که ما طی 3 ماه گذشته حدود 4 هزار میلیارد تومان وصول نکردیم و این رقم به 30 ماه آینده منتقل شد. پس اینطور می‌توان نتیجه گرفت که این بانک در بخش تسهیلات کرونایی حمایت‌های بسیاری در نگرفتن 4 هزار میلیارد تومان کرد.

  اکبری در خصوص افزایش تسهیلات قرض الحسنه از 20 میلیون به 30 میلیون تومان اظهار کرد: این وام باید بیشتر می‌شد، زیرا هزینه‌های همه مردم و خانوار خیلی بیشتر از این رقم است. با پرداخت 20 میلیون تومان مشکلی از کسی حل نخواهیم کرد. تجهیز منابع در بانک‌ها تابعی از وام هاست و اگر وام نتواند مشکلات مردم را پوشش دهد، هیچ یک از افراد دیگر در بانک‌ها سرمایه گذاری نمی‌کنند.

  مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با اشاره به این موضوع که افزایش 20 تا 30 میلیونی بانک‌های قرض الحسنه مشکلی از مردم حل نمی‌کند، بیان کرد: پیشنهاد می کنم وام قرض الحسنه در حوزه‌های درمان و معیشت تا 50 میلیون و در حوزه های اشتغال خانگی تا 100 میلیون تومان افزایش یابد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی