عصر بازاربرنج

امیدها برای بسته محرک محو شد ،طلا عقب نشست

عصر اعتبار- در مبادلات روز پنجشنبه- ۲۲ اکتبر طلا از بالاترین قیمت یک هفته ایی ثبت شده در مبادلات روز گذشته فاصله گرفت و کاهش قیمت داشت،چراکه بعد از به وجود آمدن تردیدهایی در مورد امکان توافق بر سر بسته محرک اقتصادی تا قبل از انتخابات امریکا،شاخص ارزش دلار توانست بخشی از خسارت های خود را جبران کند .

امیدها برای بسته محرک محو شد ،طلا عقب نشست
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از رویترز، قیمت طلای نقدی در زمان انتشار این گزارش( 20 دقیقه پیش) با 0.6 درصد ات به 1913.45 دلار در هر اونس رسید ریال بعد از انکه در مبادلات روز چهارشنبه توانسته بود بالاترین قیمت خود از 12 اکتبر، 1931.01 دلار در هر اونس را ثبت کند ......طلای مبادلات آتی امریکا نیز با 0.7 درصد کاهش در رقم 1916 دلار در هر اونس قرار داشت .

  ایلیا اسپیواک، تحلیلگر در دیلی اف ایکس گفت :" آنجه که شاهد ان هستیم عدم تمایل برای باوری واقعی در مودر توافق بسته محرک است ....به همین دلیل است که این حرکات در کوتاه مدت دنبال نمی شوند ."

  روز چهارشنبه مذاکرات بین قانونگذاران بر سر بسته محرک عقب نشست ،زمانیکه دونالد ترامپ علی رغم برخی از گزارش ها در مورد پیشرفت مذاکرات در صبح چهارشنبه ، دونالد ترامپ دموکرات ها را متهم کرد که برای سازش و همکاری در مورد کمک های مالی علاقه ایی ندارند.

  این اخبار باعث کاهش احساس ریسک پذیری شد و شاخص دلار را در برابر سبدی از ارزهای رقیب تقویت کرد و در نتیجه طلا برای دارندگان دیگر ارزهای جهانی گرانتر شد .

  برای تاکید بیشتر بر حمایت های مالی اضافی، لاییل برینارد ، یکی از مدیران ارشد فدرال رزرو گفت که مسیر ترمیم اقتصادی ناهموار و نامطمئن است و برای داشتن روندی جامع و پایدار نیاز به ادامه حمایت ها دارد .

  قرار طلا استفاده از حجم بی سابقه ایی از اقدامات محرک اقتصادی اجرایی شده توسط بانک های مرکزی در سرتاسر جهان است، چراکه فلز زرد معمولا به عنوان پرچینی در برابر تورم و استهلاک ارزی دیده می شود .

  جفری هالی، تحلیلگر در اوآندا بانک گفت :" علی رغم افت در آسیا، به نظر می رسد طلا در افت های قیمتی با خریدار رو به رو می شود ، مخصوصا در شرایطی که بازارهای مالی به این اعتقاد رسیده اند که پتانسیل حضور پایدار ریسک ها طی چند هفته اینده وجود دارد."

  سرمایه گذاران حالا توجه خود بر مناظره ترامپ و بایدن و همچنین آمار بیکاری هفتگی  قرار داده اند .

  بر اساس نظر سنجی رویترز، حتی با اینکه رالی صعودی شدید طلا در حال حاضر کند شده ، طلا در سال آینده توانایی رسیدن به رقم های رکوردی جدید را دارد .

  میزان ذخیره طلای صندوق اس پی دی آر گلد تراست ، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری با پشتوانه طلای جهان در پایان مبادلات روز چهارشنبه با 0.1 درصد افت به 1269.35 تن رسیده بود .

  در جایی دیگر از بازار ، نقره بازار نقدی با افتی 1.1 درصدی در رقم 24.79 دلار در هر اونس قرار گرفت ،پلاتین با 0.2 درصد کاهش به 884.56 دلار در هر اونس مبادله می شد و پالادیوم با 0.1 درصد افت در رقم 2403.69 دلار در هر اونس قرار داشت .

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی