عصر بازاربرنج

روسیه بزرگترین معدن طلای جهان را در سیبری بازگشایی می‌کند

عصر اعتبار- بزرگترین معدن‌کار طلای روسیه، پولیوس، اعلام کرد به دنبال به دست آوردن ۱۰۰ درصد مالکیت معدن طلای «سوخو لاگ» در سیبری است که تخمین زده می‌شود ۵۴۰ میلیون تن سنگ طلا داشته باشد.

روسیه بزرگترین معدن طلای جهان را در سیبری بازگشایی می‌کند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، بزرگترین معدن‌کار طلای روسیه، پولیوس، اعلام کرد به دنبال به دست آوردن 100 درصد مالکیت معدن طلای «سوخو لاگ» در سیبری است که تخمین زده می‌شود 540 میلیون تن سنگ طلا و 40 میلیون اونس طلای خالص داشته باشد.

  طبق اعلام این شرکت ذخایر معدن طلای توسعه نیافته سیبری بزرگترین ذخایر طلای جهان است. در 31 می 2020 اعلام شد که این معدن 540 میلیون تن سنگ معدن طلا دارد که مرغوبیت آن 2.3 گرم طلای خالص در هر تن برآورد شده است.

  پاول گراچف، رئیس پولیوس گفت: این تأیید می‌کند که سوخو لاگ بزرگترین معدن طلای جدید و فعال جهان است.

  گراچف گفت این معدن جدید پولیوس را به دومین معدن‌کار بزرگ جهان از نظر ذخایر در دست برداشت تبدیل می‌کند. ماه گذشته پولیوس توافق کرد برای خرید 22 درصد از سهام باقی‌مانده این معدن 128.2 میلیون دلار پرداخت کند. پولیوس بزرگترین تولیدکننده طلا در روسیه است.

  در سال 2019 میزان تولید طلای این شرکت به 2.8 میلیون اونس رسید و تخمین زده می‌شود تولید امسال این شرکت هم به همین میزان برسد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی