عصر بازاربرنج

هزینه ۲۷۰ میلیارد تومانی بیمه سلامت برای انسولین در سال ۹۸

عصر اعتبار- معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه در سال گذشته بیش از ۲۷۰ میلیارد تومان هزینه انسولین مصرفی بیمه‌شدگان شده است، گفت: حمایت قابل توجهی از بیماران دیابتی و پوشش بیمه‌ای انواع انسولین دربازار دارویی کشور داشته ایم.

هزینه ۲۷۰ میلیارد تومانی بیمه سلامت برای انسولین در سال ۹۸
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصراعتبار» به نقل از ایسنا، مهدی رضایی افزود: بر اساس آمارهای موجود سازمان در سال گذشته بیش از 270 میلیارد تومان هزینه انسولین مصرفی بیمه‌شدگان را تحت پوشش قرار داده است که حدود 260 میلیارد تومان درانسولین های قلمی بوده است.

    وی ادامه داد: در حال حاضر بیمه سلامت بین 70 تا 95 درصد از قیمت انسولین مصرفی را پوشش بیمه‌ای می دهد که عمدتاً پوشش 95 درصدی دارند و تعداد محدودی بر اساس تفاهمنامه سازمان غذا و دارو پوشش 70 درصد دارند. قیمت ویولن های انسولین در بازار حداقل 20 هزار تومان و حداکثر 35 هزار تومان است که عمدتاً 90 درصد مبلغ آن تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارد.

    بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، رضایی با بیان اینکه سازمان بیمه سلامت به لحاظ اولویت بخشیدن به پوشش خدمات در سطح پیشگیری و کنترل بیماری های مزمن، حمایت قابل توجهی از بیماران دیابتی و پوشش بیمه‌ای انواع انسولین در بازار دارویی کشور داشته، گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا برای تسهیل دریافت انسولین، تمدید پرونده بیمه شدگان در سامانه تایید خدمات در راستای فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی بدون حضور بیمه‌شدگان انجام می‌شود.

    برچسب ها
    پورسعید خلیلی