عصر بازاربرنج

رییس اداره کل اعتبارات بانک مسکن خبر داد؛

استمرار حمایت ویژه از سیل‌زدگان کشور با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت

عصر اعتبار- رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن آخرین وضعیت پرداخت سه سطح تسهیلات ارزان قیمت به سیل زدگان فروردین ماه سال گذشته را اعلام کرد.

استمرار حمایت ویژه از سیل‌زدگان کشور با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصراعتبار»، رضا صالحی شهرابی رییس اداره کل اعتبارات و تامین بانک مسکن با اشاره به استمرار حمایت مالی از آسیب دیدگان ناشی از سیل فروردین ماه 98 گفت: حجم تسهیلات دهی به سیل زدگان 22 استان کشور از سال گذشته تا تاریخ 24 مهرماه امسال به 40 هزار و 172 فقره رسیده است.

  به گفته وی اعتبار تخصیصی به شعب بانک مسکن در استان های آسیب دیده رقمی بالغ بر 950 میلیارد تومان بود که تا این تاریخ بیش از 850 میلیارد و 822 میلیون تومان آن در قالب سه نوع تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان پرداخت شده است.

  وی با بیان اینکه مطابق با برنامه ریزی انجام شده بانک مسکن در سه سطح شامل بازسازی واحدهای مسکونی، تعمیر واحدهای آسیب دیده و نیز پرداخت کمک هزینه امور معیشتی از سیل زدگان این استان ها در قالب پرداخت تسهیلات حمایت مالی کرده است، عنوان کرد: بیشترین پرونده های تسهیلاتی تشکیل و پرداخت شده در شعب این استان های سیل زده از میان این سه سطح مربوط به تقاضای اخذ تسهیلات برای تعمیر واحدهای مسکونی روستایی و شهری بوده است.

  وی ادامه داد: براساس گزارش به دست آمده تا تاریخ مذکور، تعداد 16 هزار و 517 فقره تسهیلات به ارزشی بالغ بر 181 میلیارد و 924 میلیون و 800 هزار تومان برای تعمیر واحدهای مسکونی مناطق شهری و روستایی سیل زده در این استان ها پرداخت شده است.

  صالحی در عین حال با اشاره به تخریب بخش زیادی از واحدهای مسکونی در این مناطق سیل زده، اظهار کرد: بانک مسکن برای بازسازی واحدهای مسکونی مناطق روستایی تا 24 مهرماه امسال، 10 هزار و 909 فقره تسهیلات با ارزش ریالی در حدود 436 میلیارد و 760 میلیون تومان و برای بازسازی خانه های تخریب شده در مناطق شهری تعداد یک هزار و 371 فقره تسهیلات با ارزش ریالی در حدود 68 میلیارد و 530 میلیون تومان اعطا کرده است.

  رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی همچنین به میزان تسهیلات اعطایی برای تامین امور ضروری و معیشتی سیل زدگان اشاره کرد و افزود: در دوره زمانی مذکور بیش از 11 هزار و 375 فقره تسهیلات به متقاضیان این گروه از تسهیلات پرداخت شده است. ارزش ریالی این تسهیلات نیز حدودا معادل 164 میلیارد و 283 میلیون تومان بوده است.

  وی در پایان تاکید کرد: بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی فعال در حوزه مسکن و ساختمان و همچنین بازوی اصلی دولت در حوزه پرداخت تسهیلات حمایتی، تنها بانکی است که بخش ویژه ای را در راستای حمایت از هموطنان آسیب دیده در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه پیش بینی کرده تا از طریق پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به آنها بتواند مسیر جبران خسارات وارده در این حوادث را تسهیل کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو