عصر بازاربرنج

بازگشت رشد به اقتصاد کره جنوبی

عصر اعتبار- اقتصاد کره جنوبی در سه ماهه سوم همزمان با شروع محرک‌های مالی به رشد بازگشت.

بازگشت رشد به اقتصاد کره جنوبی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصراعتبار» به نقل از ایبنا، در حالی که دولت کره اقدامات محرک را انجام داد و شرکای تجاری بزرگ محدودیت‌های ویروس کرونا را کاهش دادند، اقتصاد کره جنوبی در سه ماهه سوم به رشد بازگشت و از شدیدترین کوچک‌شدگی خود در بیش از یک دهه گذشته بهبود یافت.

  چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا در سه ماهه سپتامبر نسبت به سه ماهه ژوئن 1.9 درصد رشد فصلی داشت، روز سه شنبه بانک کره گفت سریع‌ترین گسترش خود را از سه ماهه اول 2010 ثبت کرده است.

  این امر کاهش 3.2 درصدی را در سه ماهه دوم معکوس کرده است که شدیدترین میزان آن از سال 2008 به بعد بوده و پیش بینی نظرسنجی رویترز در مورد توسعه 1.7 درصدی را پشت سر می گذارد.

  یک اقتصاددان سرمایه، پیش بینی کوچک شدگی یک درصدی درتولید ناخالص داخلی در سال جاری را با اشاره به خطرات مداوم از شدت همه گیری در ایالات متحده و اروپا عنوان کرد.

  وی گفت: اگرچه این بدترین عملکرد از سال 1998 به بعد است، اما همچنان کره را به یکی از بهترین اقتصادهای جهان در سال جاری تبدیل خواهد کرد.

  بانک کره که نرخ بهره را تا کمترین میزان 0.5 درصد کاهش داده است، کوچک شدگی 1.3 درصدی را برای سال پیش بینی کرده است که بالقوه بزرگترین کوچک شدگی بیش از دو دهه است.

  وزیر دارایی کره گفت که داده‌های تولید ناخالص داخلی تأیید می کنند که مسیر رشد برای عادی سازی آغاز شده است، که از این نظر مهم است که ما را ترغیب می کند تا به بحران غلبه کنیم.

  ماه گذشته دولت شروع به تهیه آخرین بودجه ازچهار بودجه اضافی کرد تا در مجموع حدود 310 تریلیون وون (274.83میلیارد دلار) محرک مالی تزریق کند.

  بخش ساخت و ساز آنچنان پر رونق نبود، اگرچه علائمی وجود داشت که تولید کارخانه با خروجی بخش تولید 7.6 درصد نسبت به سه ماهه دوم بهبود می یابد.

  سرمایه گذاری در ساخت و ساز بسیار ناخوشایند بود و در سه ماهه گذشته 7.8 درصد کاهش داشت، در حالی که مصرف خصوصی 0.1 درصد افت داشت.

  پس از کاهش 2.7 درصدی اصلاح شده در سه ماهه دوم، اقتصاد در سه ماهه سوم 1.3 درصد کاهش یافت.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۲ ماه پیش
    آرشیو