عصر بازاربرنج

نیروی صعودی طلای جهانی ته کشید

عصر اعتبار- قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر ابهامات مربوط به انتخابات آمریکا و افزایش جهانی موارد ابتلا به کووید ۱۹ تغییر چندانی نداشت و بالای مرز ۱۹۰۰ دلار ماند.

نیروی صعودی طلای جهانی ته کشید
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری ثابت بود و در 1906 دلار و 15 سنت ایستاد. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.3 درصد کاهش، به 1907 دلار و 10 سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه با 0.3 درصد افزایش، در 1911 دلار و 90 سنت بسته شده بود.

  استفن اینس، استراتژیست بازار جهانی شرکت اکسی کورپ در این باره گفت: سرمایه گذاران به دلیلی برای خرید طلا نیاز دارند و این دلیل از یک سیگنال سیاست پولی خواهد آمد. با افزایش شیوع ویروس کرونا در همه نقاط، در مقطعی تدابیر محرک مالی خواهیم داشت و این امر احتمالا به مداخله بیشتر بانک مرکزی منجر می شود زیرا اقتصاد آسیب شدیدی خواهد دید.

  پاندمی ویروس کرونا باعث چاپ کم سابقه پول و کاهش نرخهای بهره در سراسر جهان شده و طلا را در مسیر ثبت بزرگترین رشد قیمت سالانه در یک دهه  اخیر قرار داده است.

  در این بین، بازارها پس از این که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا اذعان کرد که توافق بسته کمک مالی کرونا احتمالا پس از انتخابات سوم نوامبر صورت خواهد گرفت، ناامید شدند.

  با افزوده شدن ابهامات انتخابات آمریکا به ریسک گریزی در بازار، شاخص دلار در برابر ارزهای رقیب 0.2 درصد رشد کرد.

  بر اساس گزارش رویترز، نگرانیها نسبت به شیوع ویروس کرونا ادامه دارد و آمریکا، روسیه، فرانسه و سایر کشورها شاهد ثبت رکورد روزانه ابتلا هستند. دولتهای اروپایی در واکنش به این شرایط محدودیتهای جدیدی را برای مهار پاندمی وضع کرده اند.

  تائو وانگ، تحلیلگر فنی رویترز پیش بینی کرد اونس طلا ممکن است حمایت در سطح 1887 دلار را تست کند و اگر از این سطح بهبود پیدا کند در سطح 1912 دلار با مقاومت روبرو خواهد بود.

  در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری 0.9 درصد سقوط کرد و به 24 دلار و 33 سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.1 درصد افزایش، در 880 دلار ایستاد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با 0.8 درصد افزایش، به 2348 دلار و 81 سنت رسید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی