عصر بازاربرنج

دستگیری ۱۹ نفر در شبکه مجرمانه صادرات ۷۰ کارتن‌خواب

عصر اعتبار- اعضای یک شبکه مجرمانه استفاده از کارت‌های بازرگانی یکبار مصرف که پیش از این رییس کل بانک مرکزی در قالب صادرات ۷۰ کارتن خواب مطرح کرده بود، بازداشت شدند.

دستگیری ۱۹ نفر در شبکه مجرمانه صادرات ۷۰ کارتن‌خواب
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، 19 نفر از شبکه مجرمانه‌ای که با استفاده از کارت‌های بازرگانی 70 نفر از افراد کم‌بضاعت اقدام به صادرات کرده بودند، توسط وزارت اطلاعات بازداشت و تحویل مقامات قضایی شدند.

  گفته می‌شود در خصوص پرونده 250 فردی که ارز حاصل از صادرات را به چرخه اقتصاد برنگردانده بودند، شبکه مجرمانه‌ای با گزارش وزارت اطلاعات در استان خراسان رضوی شناسایی شد که با استفاده از کارت‌های بازرگانی اشخاص بی‌بضاعت اقدام به فعالیت‌های بازرگانی از جمله صادرات می‌کردند.

  در نهایت تمام اعضای این شبکه مجرمانه شامل ١٩ نفر دستگیر و به زندان اعزام شدند. این شبکه مجرمانه کارت‌های بازرگانی 70 نفر را در اختیار داشتند که جزء لیست 250 نفره‌ای‌اند که بانک مرکزی از آنها شکایت کرده است، این 70 نفر دارای یک‌میلیارد و 400 میلیون یورو تعهد ارزی هستند.

  پیش از این عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی درباره معرفی صادرکنندگان متخلف به قوه قضائیه گفته بود: در دو سال گذشته پرونده 250 نفر به قوه قضاییه ارجاع شده، این افراد با حدود هفت میلیارد دلار بدهی حتی یک دلار ارز حاصل از صادرات را به کشور بازنگردانده‌اند و از تولیدکنندگان نیز محسوب نمی‌شوند.

  وی افزود: 70 نفر از افراد بازداشتی بر اساس آخرین اعلام وزارت اطلاعات کارتن‌خواب از اقشار ضعیف و روستایی بودند که با کارت یک‌بارمصرف صادرات انجام داده‌اند.

  بعد از آن نیز شافعی رییس اتاق بازرگانی ایران با ارسال نامه‌ای به رییس کل بانک مرکزی خواستار اعلام اسامی بازرگان‌هایی شد که 7 میلیارد ارز حاصل از صادرات خود را به کشور بازنگردانده‌اند، که 70 نفر از آنها کارتن‌خواب هستند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی