عصر بازاربرنج

رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ؛

۲۵نفر از متهمان معاملات فردایی ارز و سکه در تهران دستگیر شدند

عصر اعتبار- رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ گفت: ۲۵ نفر از متهمانی که دست به التهاب بازار ارز، طلا و سکه زده و در معاملات فردایی فعال بودند، دستگیر شدند.

۲۵نفر از متهمان معاملات فردایی ارز و سکه در تهران دستگیر شدند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از اقتصادآنلاین، سرهنگ ولیپور گودرزی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه معاملات فردایی کاری غیرقانونی و شرعی است چراکه در آن کالایی جابه‌جا نمی‌شود، اظهار داشت: این افراد سودجو با سرمایه اندک وارد بازار شده بودند و در فضای مجازی به فروش فرضی اقدام می‌کردند.

  وی به گردش مالی معاملات فردایی نیز اشاره و بیان کرد: گردش حساب تعدادی از این متهمان حدود هزار میلیارد تومان بوده است. 

  رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ افزود: پلیس امنیت موضوع را از هفته گذشته و پس از جلسه‌ای مشترک بین پلیس و بانک مرکزی و دادسرا پیگیری کرد که در مرحله اول پنج نفر از اعضای این معاملات دستگیر شدند و روز گذشته هم 20 نفر که در فضای مجازی معاملات فردایی را انجام می‌دادند، شناسایی و تحویل مراجع قضایی شدند.

  وی تاکید کرد: طرح مبارزه با معاملات فردایی ادامه دارد و متهمان آن مورد تعقیب فضایی قرار می‌گیرند. 

  به گفته سرهنگ «گودرزی» 120 نفر از دلالان ارزی از ابتدای امسال تاکنون شناسایی و دستگیر شده‌اند و ارزهای کشف شده از آنان در اختیار بانک مرکزی قرار گرفته است. 

  وی با اشاره به دستگیری متهمان پرونده اقتصادی زمین در تهران نیز اظهار داشت: 2 متهم که بیش از هزار نفر شاکی داشتند و از سال 1393 وجه دریافت کرده بودند، شناسایی شدند. 

  رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ اضافه کرد: این متهمان که فراری بودند با اقدام پلیسی دستگیر و تحویل دادسرا شدند. 

  وی از کشف کالای قاچاق خبر داد و افزود: انباری با 200 تن تنباکوی قاچاق دپو شده شناسایی و توقیف شد که ارزش اموال مشکوفه 140 میلیارد تومان بود. 

  وی افزود: همچنین کارگاه داروهایی از درد مفاصل که به صورت غیربهداشتی تولید و با برندهای خارجی بسته‌بندی می‌شد، شناسایی و پلمب شد. 

  سرهنگ «گودرزی» همچنین از رصد احتکار کالاهای اساسی به صورت روزانه خبر داد و افزود: با استفاده از اطلاعات و گزارش‌های مردمی و با همکاری تعزیرات، انبارها شناسایی می‌شود و در همین رابطه انبار 22 تنی روغن جامد شناسایی و کالاهای آن به بازار تزریق شد.

  فروشندگان دلار، ارز، طلا یا سکه فردایی، در حقیقت آن را در اختیار ندارند و معامله‌های آنان تنها به صورت صوری و برای تهییج بازار و بالا بردن قیمت انجام می‌شود؛ جالب اینکه این فروشندگان فردایی گاهی به وعده خود برای تحویل دلار، ارز، طلا یا سکه عمل نمی‌کنند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی