عصر بازاربرنج

افت ۰.۳ درصدی قیمت طلا در ماه اکتبر

عصر اعتبار- درحالی که بازارهای جهانی با افزایش ۱۱.۲۲ دلاری طلا بسته شد، اما ارزش این فلز گران بها در ماه اکتبر ۰.۳ درصد کاهش یافت.

افت ۰.۳ درصدی قیمت طلا در ماه اکتبر
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس، با توقف افزایش قیمت دلار و با توجه به نگرانی در مورد بالا رفتن شمار مبتلایان به کووید 19 و بلاتکلیفی در مورد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که همه اینها جذابیت طلا را برای سرمایه‌گذاران زیاد می‌کند، قیمت این فلز گران بها افزایش یافت.

  هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 11.22 دلار افزایش 1878.81 دلار فروخته شد. این درحالی است که طلا در جلسه متوالی پیش از آن کاهشی بود. ارزش این فلز گران بها در ماه اکتبر 0.3 درصد افت کرد.

  شاخص دلار که در روز پنج شنبه به بالاترین رقم در یک ماه گذشته رسیده بود، در روز جمعه در برابر رقبایش ثابت ماند.

  کوین ریچ، تحلیلگر بازار گفت: «مهره های ساختاری زیادی برای طلا وجود دارد که پس از انتخابات بدون در نظر گرفتن نتیجه، نیز همچنان قیمت طلا افزایش یابد.»

  طلا تا از ابتدای سال 2020 تاکنون 24 درصد افزایش ارزش داشته که بیشتر به علت اجرای محرک‌های اقتصادی گسترده از سوی بانک‌های مرکزی در جهان رخ داده است.

  نگرانی‌ها در مورد شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا و اروپا، جذابیت دارایی‌های ریسک پذیر برای سرمایه‌گذاران را کاهش داده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو