عصر بازاربرنج

افت قیمت طلای جهانی در انتظار واکسن جدید

عصر اعتبار- با خبرهای خوب از کشف واکسن کرونا و افزایش فعالیت‌های تجاری ایالات متحده، قیمت طلا در آسیا کاهش یافت.

افت قیمت طلای جهانی در انتظار واکسن جدید
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، صبح روز سه شنبه با خبرهای خوب از واکسن کرونا و افزایش فعالیت‌های تجاری ایالات متحده، طلا در آسیا کاهش یافت. افت دلار آمریکا و پرمخاطره بودن آن باعث جلب توجه سرمایه‌گذاران به فلز امن می‌شود.

  معاملات آتی طلا با 0.90 درصد کاهش به 1821.25 دلار رسید.

  اخباری مبنی بر توزیع حداقل یک و احتمالاً سه واکسن قبل از کریسمس منتشر شده است. ایالات متحده گفته است که احتمالاً واکسیناسیون را با استفاده از واکسن شرکت فایزر حدود 12 دسامبر آغاز خواهد کرد، در حالی که انتظار می‌رود نمونه‌های مدرنا و آسترازنکا توسط دولت‌های مختلف در آینده‌ای نزدیک تأیید شوند.

  برداشتی که از همه‌گیری COVID-19  و اتمام آن وجود دارد، انگیزه سرمایه‌گذاران را تغییر داده است، گرایش به سمت دارایی‌های با ریسک بالاتر، سهام را بالا می‌برد و برعکس، طلا را به سمت پایین می‌کشد.

  دلار نیز درابتدا، با تأثیرات مضاعف خبرهای خوب از فعالیت‌های تجاری ایالات متحده، در نهایت، پذیرش تغییر دولت توسط رئیس جمهور ایالات متحده، دونالد ترامپ رونق گرفت.

  فعالیت تجاری ایالات متحده در ماه نوامبر با سریع‌ترین سرعت در پنج سال گذشته رشد کرده است.

  همچنین سرمایه‌گذاران منتظر آخرین جلسه فدرال رزرو و همچنین اطلاعات بیشتر درباره مطالبات بیکاری و تولید ناخالص داخلی هستند که روز چهارشنبه قبل از تعطیلات شکرگذاری برگزار می‌شود.

  اخباری که در نهایت ترامپ اجازه انتقال رسمی ریاست جمهوری را داده است، به این افزایش سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر افزوده است. پیش از این، وی از اجازه دسترسی رئیس جمهور منتخب جو بایدن به بخش‌های مهم دولتی و بودجه خودداری کرده بود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو