عصر بازاربرنج

دو سال معافیت از حق بیمه سهم کارفرما برای بکارگیری فارغ التحصیلان

عصر اعتبار- پرداخت ۳درصد سهم بیمه بیکاری علاوه بر سهم ۲۰درصدی کارفرما توسط دولت، به کارگماری فارغ التصحیلان دانشگاهی از مهمترین اصلاحات طرح مشوق های بیمه ای است.

دو سال معافیت از حق بیمه سهم کارفرما برای بکارگیری فارغ التحصیلان
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، با تسهیل شرایط طرح مشوق بیمه ای، کارفرمایان می توانند هر میزان نیروی کار جدید مورد نیاز خود را بدون محدودیت در تعداد از بین فارغ التحصیلان لیسانس به بالا جذب  نمایند.

  حق بیمه سهم کارفرما توسط وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به حساب کارفرما واریز می شود، شرایط بهره مندی از طرح برای کسب و‌کارهای آسیب دیده از شیوع کرونا به صورت ویژه تسهیل شده است.

  کارفرمایان باید دارای مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور,داشتن کد کارگاهی تامین اجتماعی و ثبت نام در سامانه مشوق بیمه ای باشند. شرایط نیروی کار جدید به این صورت است که حداقل مدرک تحصیلی لیسانس, سن کمتر از 38سال, حداکثر سابقه بیمه 36ماه و ثبت نام در سامانهMoshavegh.mcls.gov.ir مهمترین شرایط برای جذب نیروی کار است.

  " اصلاحیه دستورالعمل طرح مشوق های بیمه ای" به شماره 143986 مورخ 99.08.10 وزیرکار ارسال می گردد.

  این طرح از سال 97تا کنون در سطح کشور به عنوان یکی از برنامه های مشوق کارفرمایان در سطح کشور در حال اجراست و اکنون با توجه به شیوع جهانگیر ویروس کرونا و محدودیت های خارج از اختیاردراقتصاد جهان و بالاخص جامعه کار و تولید کشور، وزارت کار در دستورالعمل این طرح بازنگری جامعی داشته و اصلاحیه این طرح جهت رونق کسب و کارها و تولید کشور تدوین شده است.

  از مهمترین تغییرات این دستورالعمل نسبت به طرح قبلی می توان به پرداخت 3درصد سهم بیمه بیکاری علاوه بر سهم 20درصدی کارفرما توسط دولت، به کارگماری فارغ التصحیلان دانشگاهی؛ بهره مندی فارغ التحصیلانی که از طرح کارورزی استفاده نموده اند. همچنین فارغ التصحیلان جدید بدون گذراندن دوره مذکور، افزایش سقف معافیت فارغ التحصیل دارای سابقه بیمه ای از 6ماه به 36 ماه قبل از ورود به این طرح، حمایت و بهره مندی کارفرمایان و کارجویان در این طرح به مدت 24ماه، پرداخت مستقیم 23 درصد حق بیمه کارفرما به ایشان، افزایش سن فارغ التحصیلان بهره مند از این طرح تا 38سال، امکان برگشت به کار فارغ التحصیلان بیکار شده به واسطه کرونا در کارگاه قبلی خود و.. اشاره نمود.

  لذا با توجه به ویژگی های مهم طرح مذکور و همچنین نیاز کارگاه‌ها، کارفرمایان و کارگران استان خواهشمند است دستور فرمایید دستورالعمل مذکور در اولین جلسات و کارگروه ها و کمیته های ذیل آن اداره به تشکل های خصوصی و تعاونی زیرمجموعه ابلاغ گردد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی