عصر بازاربرنج

اعلام ضوابط قراردادهای بیمه تکمیلی و عمر مستمری‌بگیران تامین اجتماعی

عصر اعتبار- سازمان تامین اجتماعی با ابلاغ دستور اداری به واحدهای اجرایی ضوابط بیمه تکمیلی درمان و عمر مستمری‌بگیران این سازمان از آذر سال جاری لغایت آبان سال ۱۴۰۰ را اعلام کرد.

اعلام ضوابط قراردادهای بیمه تکمیلی و عمر مستمری‌بگیران تامین اجتماعی
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، بر اساس دستور اداری سازمان تامین اجتماعی، بر اساس قرارداد منعقده میان کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی و شرکت بیمه آتیه‌سازان حافظ، حق بیمه تکمیلی درمان از اول آذر امسال تا 30 آبان سال 1400 با احتساب مالیات بر ارزش افزوده برای هر نفر ماهانه 65 هزار تومان است.

  باتوجه به مصوبات هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی مبنی بر مساعدت به مستمری‌بگیران بابت بیمه تکمیلی درمان مقرر شد طی دوره مذکور به ازای هر نفر از مشمولین ماهانه مبلغ 21 هزار تومان توسط واحدهای اجرایی به حساب هزینه کمک به بیمه تکمیلی درمان به کد حساب مربوطه منطور و با هماهنگی کانون بازنشستگان شهرستان و استان مربوطه به شرکت طرف قرارداد پرداخت شود. از این رو از تاریخ اول آذر سال99 تا 30 آبان سال 1400 به مدت یکسال مبلغ 44 هزار تومان به ازای هر نفر بابت بیمه تکمیلی درمان از مستمری ماهانه مشمولین کسر خواهد شد.

  همچنین به موجب قرارداده منعقده بین کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی و شرکت بیمه ایران (شرکت خدمات بیمه‌ای فرجام پوشش)، حق بیمه با احتساب مالیات بر ارزش افزوده برای هر نفر ماهانه 11 هزار و 770 تومان است.

  در این دستور اداری، مشمولین قراردادهای بیمه تکمیلی و عمر، مستمری بگیران بازنشسته، ازکارافتاده کلی و مستمری‌گیران بازمانده به همراه همسر و یا همسران دایم و درصورت تمایل سایر افراد تحت تکفل واجد شرایط آنان عنوان شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی