عصر بازاربرنج

پرداخت هزینه‌های درمان بیمه‌های تکمیلی الکترونیکی می‌شود

عصر اعتبار- رئیس کل بیمه مرکزی: برنامه ریزی شده تا پرداخت الکترونیکی هزینه‌های درمانی برای دارندگان بیمه‌های تکمیلی تا پایان سال عملیاتی شود.

پرداخت هزینه‌های درمان بیمه‌های تکمیلی الکترونیکی می‌شود
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از صداوسیما، غلامرضا سلیمانی گفت: برای این منظور باید از طریق سامانه‌ای به وزارت بهداشت و سازمان تامین اجتماعی و سازمان غذا و دارو و داروخانه‌ها و کلینیک‌ها متصل شویم.
  وی گفت: نرم افزار خوبی از طرف وزارت بهداشت برای این هدف تهیه شده و در حال اتصال به آن‌ها هستیم تا به صورت منسجم و یکپارچه با همکاری نظام بهداشت و درمان بتوانیم در بحث پرداخت الکترونیکی هزینه‌های درمانی برای بیمه‌های تکمیلی عمل کنیم.
  رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه این پرداخت می‌تواند هزینه ویزیت پزشکان ‏داروخانه‌ها و هزینه‌های بیمارستانی را شامل شود، گفت: حدود 15 میلیون نفر تحت پوشش بیمه‌های تکمیلی از این خدمات بهره‌مند خواهند شد.
  وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای صدور بیمه نامه‌ها به صورت برخط و غیرحضوری گفت برای صدور بیمه نامه‌ها سیستم دیجیتالی پیاده شده و بیمه نامه همه 23 میلیون وسایل نقلیه که بیمه میشود به صورت الکترونیکی‌ها صادر و در سیستم سنهاب در قالب کد یکتا ثبت می‌شود.
  وی گفت در خصوص بیمه آتش سوزی و حمل و نقل نیز امسال کد یکتا پیاده شده است و امیدواریم تا پایان سال برای بیمه درمان و بیمه زندگی هم کد یکتا عملیاتی شود.
  سلیمانی افزود در صورت اجرای این طرح افراد می‌توانند وضعیت بیمه‌ی خود را به صورت الکترونیکی بررسی و همه دارایی‌های بیمه شده خود را کنترل کنند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی