عصر بازاربرنج

صدور دفترچه بیمه سلامت بدون پرداخت هزینه

عصر اعتبار- افرادی که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند تا پایان بیماری کرونا می‌توانند بدون پرداخت هزینه دفترچه بیمه سلامت دریافت کنند.

صدور دفترچه بیمه سلامت بدون پرداخت هزینه
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: برای صدور دفترچه، یک ارزیابی اولیه وُسع برای مشخص شدن دهک‌های جمعیتی صورت می‌گرفت تا بر اساس آن و طبق قانون و آیین نامه‌های مصوب، سازمان بیمه سلامت بخش از حق بیمه را از افرادی که در دهک‌های بالا جامعه بوند دریافت کند.

  آقای دکتر محمد مهدی افزود: با توجه به شرایط اقتصادی و اجتماعی که به واسطه شیوع ویروس کرونا به وجودآمد، با پیشنهاد سازمان بیمه سلامت و موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا این ارزیابی تا پایان بیماری کرونا متوقف شد.

  آقای دکتر مهدی با اشاره به اینکه این طرح مربوط به صندوق بیمه همگانی سازمان بیمه سلامت ایران است افزود: شهروندانی که تحت پوشش هیچ نوع بیمه‌ای نیستند می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت دفترچه بیمه سلامت دریافت کنند و از بخش‌های طرف قرار داد خدمات بگیرند.

  وی بیان کرد: هم اکنون 13 و نیم میلیون نفر از افراد کشور که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند، تحت پوشش صندوق بیمه همگانی سازمان بیمه سلامت قرار دارند.

  مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: حدود 42 میلیون نفر از جمعیت کشور در قالب 5 صندوق «صندوق بیمه روستاییان و عشایر»، «صندوق بیمه کارکنان دولت»، «صندوق بیمه سایر اقشار و بیماران خاص»، «صندوق بیمه ایرانیان» و «صندوق بیمه همگانی» تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو