عصر بازاربرنج

نحوه محاسبه سابقه بیمه دوران سربازی در تامین اجتماعی

عصر اعتبار- یک کارشناس سازمان تامین اجتماعی درباره نحوه محاسبه بیمه دوره خدمت سربازی به عنوان سوابق بیمه‌ای، توضیحاتی داد.

نحوه محاسبه سابقه بیمه دوران سربازی در تامین اجتماعی
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، محمدحسن زدا کارشناس سازمان تامین اجتماعی درباره نحوه احتساب مدت زمان خدمت سربازی به عنوان سوابق بیمه‌ای، اظهار کرد: در ماده 95 قانون تامین اجتماعی، اگر فردی قبل از رفتن به خدمت سربازی بیمه بود و بعد از سربازی نیز بیمه شد فاصله‌ای که در سربازی بود به صورت رایگان جزء سابقه بیمه حساب می‌شود.

  وی با اشاره به کسانی قبل یا بعد از سربازی بیمه نبوده‌اند یا بعد از سال 85 بیمه شده اند گفت: این دسته از افراد می‌توانند با مراجعه به واحد‌های امور بیمه شدگان شعب تامین اجتماعی درخواست خود را ارائه دهند.

  زدا تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی نیز با دریافت 7 درصد از میانگین حقوق و مزایای دو سال آخر آن‌ها، بیمه سربازی را انجام داده و مدت زمانی که فرد سرباز بوده نیز جزء سوابق بیمه‌اش لحاظ می‌شود.

  این کارشناس سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: واحد‌های سازمان تامین اجتماعی این آمادگی دارند که اگر کسی توان مالی ندارد، پرداخت بیمه را برای او تقسیط کنند تا در 12 قسط پرداخت کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار